Dünya Sağlık Örgütü Kocaeli de “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”ne katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Dünya Sağlık Örgütü(WHO) temsilcileri ve sporseverler, hafta sonunda Derince Çınarlıdere...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Dünya Sağlık Örgütü(WHO) temsilcileri ve sporseverler, hafta sonunda Derince Çınarlıdere’de yürüdü. Çınarlıdere’ye hayran kalan ve halkla birlikte yapılan sağlıklı yaşam yürüyüşlerinin örnek olması gerektiğini söyleyen Dünya Sağlık Örgütü temsilcileri, Kocaeli’nde ortak projeler geliştirmek istediklerini ifade etti.
 
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ TEMSİLCİLERİ
Başkan Karaosmanoğlu ile yürüyüş tutkunlarının hafta sonundaki adresi, adeta saklı bir cennet olan Derince’deki Çınarlıdere Mesire Alanı oldu. Büyükşehir tarafından mezbelelik görünümünden kurtarılarak halkın kullanımına sunulan Çınarlıdere’deki yürüyüşte Başkan Karaosmanoğlu ve yürüyüş sevdalılarına Dünya Sağlık Örgütü(WHO)’nün temsilcileri de eşlik etti.
 
SAKLI CENNET ÇINARLIDERE
Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Maria Christina Profile, Dünya Sağlık Örgütü İdari Müdürü Emenuelle Taccani ve Dünya Sağlık Örgütü Tütün Kontrol Programı Yöneticisi Dr. Toker Ergüder, yüzlerce yürüyüş tutkununun katılımıyla yapılan yürüyüşte hazır bulundu. Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye Ofisi temsilcilerini Çınarlıdere’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Spor sevdalısı hemşerilerimle kentimizin cennet köşelerinden birisinde buluşmaktan dolayı çok mutluyum’’ dedi.
 
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SAĞLIKLI ÇEVRE
Gerekli önlemler alınmazsa gelecekte insanlığın önündeki en önemli problemin çevre ve sağlık sorunları olacağına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Biz de vakit kaybetmeden gelecek nesillerimiz için, her gün biraz daha kirlenen, tükenen dünya için bir şeyler yapmalıyız dedik ve bu konuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak harekete geçtik. Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan en önemli şey ilk başta sağlıklı bir çevredir. Buradan yola çıkarak kentimize milyonlarca ağaç fidanı diktik. Halkımız için nefes alma alanlarının sayısını hızla artırıyoruz. Yıllarca ihmal edilmiş, yaşam alanlarını birer birer elden geçiriyor, güzel Kocaelimize yeniden kazandırıyoruz’’ ifadesini kullandı.                                                                                           
ORTAK PROJELER ÜRETİLECEK                                                                                                                Başkan Karaosmanoğlu ile yürüyüş tutkunlarını, örnek teşkil edecek bu sağlıklı yürüyüş programlarını aralıksız devam ettirdikleri için kutlayan Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye Ofisi’nin temsilcileri, Çınarlıdere’ye olan hayranlıklarını da gizleyemedi. Dünya Sağlık Örgütü Temsilcileri, Derince’ye bağlı Çınarlıdere ve çevresiyle Kocaeli’nde ortak projeler üretmek için çalışma yapmak istediklerini de söyledi.

03 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR