Körfez’de okul kantinleri mercek altında

Okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini tek tek inceleyen zabıta ekipleri, hijyen, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına, gıda maddesi ürünlerin ha...

BÜYÜT

Okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini tek tek inceleyen zabıta ekipleri, hijyen, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına, gıda maddesi ürünlerin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, yangına karşı alınan tedbirler, haşere ve kemirgenler, gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri gibi bir çok konuda denetimler gerçekleştirdi.


YÖNETMELİK HAKKINDA BİLGİLENDİRDİLER

Gıda konusunda gerçekleştirilen denetimlerde önceliğin yerinde üretilen gıdalar olduklarını belirten Körfez Belediyesi ekipleri, bunların dışında gıda maddelerini üreten kişilerin kılık kıyafetleri denetliyor. Kantinlerde gazlı içecek, kızartma ve cips satışı yapan kantincileri özel olarak denetleyen Körfez Belediyesi Zabıta ekipleri, dengesiz beslenmeye bağlı hastalıklara ve obeziteye karşı önlem alıyor. Kantin yöneticileri sağlıklı besinler hakkında bilgilendiren ekipler, amaçlarının öğrenci sağlığını korumak olduğunu belirtti.


ÖNCELİK SAĞLIK

Zabıta ekipleri, belediye sınırlarında kantin ve kafeteryaya sahip okullarda yapılan denetimde, genel temizlik, sağlık karnesi, iş kıyafeti, kaliteli gıda malzemesi, ürünlerin son kullanma tarihi gibi konularda denetim yaptıklarını, olumsuz herhangi bir durumla karşılaşmadıklarını kaydetti. Körfez Belediyesi ekipleri, “Sık sık bu tür denetimler yapıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde beslenmesidir” ifadelerini kullandılar.


HERHANGİ BİR OLUMSUZLUĞA RASTLANMADI

Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına birçok çalışma başlatan Körfez Belediyesi, denetimlerini bu yönde sık sık gerçekleştiriyor. Öğrencilerin sağlığını etkileyecek her türlü gıda ve maddelerin satışlarını yasaklayan Körfez Belediyesi ekipleri, denetimlerinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadıklarını ifade etti. Belediye ekipleri konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek bozuk beslenme alışkanlıklarına bağlı hastalıklardan korunabilmesi ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanabilmeleri için mücadele ediyoruz” İfadelerini kullandılar.

04 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR