8. Bilgi Evi Derince de hizmete açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi kervanına yenilerini ekmemeye devam ediyor. Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi kervanına yenilerini ekmemeye devam ediyor. Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Bilgi Evi ağına önceki gün Derince Ertuğrul Gazi Bilgi Evi eklendi.  Açılışı gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye İbrahim Karaosmanoğlu, “Yeni ışık merkezimizi Derince’de faaliyete geçiriyoruz.  Çocuklarınızı okutun, onlarla birlikte siz de okuyun. Bu Bilgi Evleri’ni geleceğin yöneticileri için yapıyoruz. Buralardan belki de geleceğin bilgisayar programcıları çıkacak” dedi.
 
AÇILIŞA YOĞUN KATILIM
Derince Çenedağ Mahallesi Erol Sok. No: 15/2 adresindeki Ertuğrul Gazi Bilgi Evi açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, AK Parti Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, AK Parti Derince Kadın Kolları Başkanı Hülya Akdilek ve Derinceli vatandaşlar katıldı.
 
TÖREN ÖNCESİNDE EĞLENCE
Tören öncesinde Karagöz ve Hacivat çocukları eğlendirirken, şarkılarla alanı coşturdu. Bilgi Evi açılış töreni Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ve konukların alana girmesiyle başladı. İstiklal Marşı ve Saygı duruşunu halk oyunları gösterileri takip etti.
 
BAŞKAN ALEMDAR’DAN TEŞEKKÜR
Bilgi Evi açılış törenin ilk konuşmasını Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin Derince’ye önemli hizmetler sunduğunu ifade eden Dr. Yıldırım, “Bilgi Evi de bu hizmetlerden biridir. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na bu hizmet için vatandaşlarımız ve çocuklarımız adına teşekkür ediyorum” dedi. Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk de, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim alanında ciddi atılımlar yaptığına dikkat çekerek, “Büyükşehir okullara yardımının ve eğitime katkılarının yanı sıra Bilgi Evi gibi son derece önemli bir hizmeti çocuklara taşıyor. Çocuklarımız okul sonrasında kendilerine rehber bir ortamda ve en iyi koşullarda eğitim imkanı buluyor.  Görüyoruz ki burada eğitim alan çocukların okul başarıları her geçen gün artıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.
 
GÖZLERİNDEKİ OKUMA IŞIĞINI GÖRDÜM
Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasına “hiç okuyan ile okumayan bir olur mu, Allah’ın insanlara ilk emri “oku” dur” diyerek başladı. İstiklal Marşı’nın seslendirilmesi sırasında çocukları izlediğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Çocukların gözlerindeki okuma ışığını gördüm. Çocuklarınızı okutun, onlarla birlikte siz de okuyun. Bu Bilgi Evleri’ni geleceğin çocukları için yapıyoruz. Buralardan belki de geleceğin bilgisayar programcıları çıkacak” dedi.
 
AİLELERE ANLAMLI ÇAĞRI
Bilgi Evleri’nin sadece çocuklara değil velilerine de açık olduğunu kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, özellikle kitap okumak için velilerin Bilgi Evleri’ne gelmesini istedi. Çağın bilgisayar çağı olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, Bilgi Evleri’nde çocuklara bilgisayarın yanı sıra yabancı dil eğitiminin de verildiğini hatırlattı. Konuşmaların ardından Başkan İbrahim Karaosmanoğlu Derinceli çocuklar ile birlikte Bilgi Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Bilgi Evi’ni gezen ve çocuklarla sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Başkan Karaosmanoğlu’nun yanına yaklaşan bir veli Bilgi Evi için teşekkür ederek, “Benim eğitimim çocuğuma yetecek kadar değil. Ama siz bu Bilgi Evi ile bize büyük bir iyilik yaptınız. Gönül rahatlığı ile çocuğumu buraya getiriyorum. Allah sizden razı olsun” şeklinde konuştu.Başkan Karaosmanoğlu da vatandaşlara teşekkür ederek, Bilgi Evi’ni yalnız bırakmamalarını ve çocuklarıyla birlikte burada kitap okumaları isteğini tekrarladı.

28 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR