FEM ve Erkul’dan birincilere ALTIN!

      FEM Dershanesi ve Erkul Eğitim Kurumları, düzenlenen törenle YGS’de dereceye giren öğrencilerine hediye verdi. Ayrı puan türlerinde Kocaeli ve T...

 

 

 

FEM Dershanesi ve Erkul Eğitim Kurumları, düzenlenen törenle YGS’de dereceye giren öğrencilerine hediye verdi. Ayrı puan türlerinde Kocaeli ve Türkiye genelinde dereceye giren 12 öğrenci, müdürlerinden altın aldı.

 

 

FEM Dershanesi ve Erkul Eğitim Kurumları, YGS’de başarılı olan öğrenciler için tören düzenledi. Tören öncesi açıklamada bulunan FEM Dershanesi Genel Müdürü Mehmet Karaoğlan, önceki yıllara nazaran daha iyi sonuçlar elde ettiklerini dile getirerek, “Tunagür Fen Lisesi öğrencilerimizden Yakup Enes Durak, YGS-4 puan türünde Türkiye 88.’si ve Kocaeli 1.’si olmuştur” dedi.

 

SONUÇLAR ÇABUK AÇIKLANDI

 

2014 YGS sonuçlarına göre Türkiye’de ilk 1000’de 12 FEM öğrencisinin dereceye girdiğini ifade eden Karaoğlan, Kocaeli’nin başarı derecesini yükseltmiş olmaktan dolayı yaşadıkları memnuniyeti dile getirdi. Sınavların çok çabuk açıkladığına dikkat çeken Karaoğlan, “Geçtiğimiz yıl YGS sonuçlarını 8 günde açıklayan ÖSYM, bu yıl 6 günde açıklayarak, yeni bir rekora imza atmıştır” şeklinde konuştu.

 

KIZLAR DAHA BAŞARILI

 

Sınava giren 1 milyon 950 bin 163 adaydan 1 milyon 900 bin 92’sinin puanının hesaplandığını dile getiren Mehmet Karaoğlan, “Kız öğrencilerin yüzde 77’si, erkek öğrencilerin ise yüzde 69’u 180 ve üzeri puan aldı. Tüm adayların yüzde 73’ü 180 ve üzeri puan aldı. Bu tabloya bakıldığında, kız öğrencilerin erkek öğrencilere göre daha başarılı olduğunu görüyoruz” dedi.

 

ÖĞRENCİLERE TAVSİYE

 

Sözlerini öğrencilere tavsiyelerde bulunarak bitiren Karaoğlan, “Öğrencilerin YGS psikolojisinden erken sıyrılıp, daha etkili olan LYS’ye adapte olmaları gerekmektedir. LYS’de bilgi ağırlıklı sorular sorulduğundan, öğrencilerimize geride kalan 10 haftayı yoğun ders çalışarak geçirmelerini tavsiye ederiz” ifadelerini kullandı.

 

ERKUL’DAN BÜYÜK BAŞARI

 

Mehmet Karaoğlan’ın ardından Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hilmi Öz söz aldı. Özel Erkul Eğitim Kurumları bünyesindeki Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi’nin, 2014 YGS sınavlarında hem bireysel hem de kitlesel bazda büyük başarı elde ettiğini vurgulayan Öz, “Öğrencimiz Yakup Enes Durak, YGS-3 dalında Türkiye 88.’si ve Kocaeli 1.’si olmuştur. Türkiye genelinde ilk 500’den 4 öğrenci ile 14 derece, ilk 1000’de 6 öğrenci ile 18 derece elde ederek kitlesel başarıda da Kocaeli’nin en başarılı okulu olmuştur. 88 öğrencimizin tamamı barajı geçerek yüzde 100 başarıya imza atmıştır” dedi.

 

BAŞARININ SIRRINI AÇIKLADI

 

Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi’nin bu önemli başarısının sırlarını açıklayan Hilmi Öz, “Bu başarının arkasında fedakar ve profesyonel bir eğitim kadrosu, birebir ofis, etüt, denem, motivasyon seminerleri, üniversite gezileri ve sıkı bir ders takibi içeren eğitim modellerimiz bulunmaktadır” dedi. Özel Erkul Eğitim Kurumları’nın sadece sınavlarda değil bilimsel olimpiyatlar ve proje yarışmalarında da ulusal ve uluslararası derecelere imza attığına dikkat çeken Öz, “Özel Erkul Eğitim Kurumları, bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de Kocaeli ilimizin ve Başiskele ilçemizin en başarılı ve ekol bir kurumu olmuştur” diye konuştu.

 

DERECEYE GİRENE ALTIN

 

Konuşmaların ardından, FEM Dershanesi Genel Müdürü Mehmet Karaoğlan, dereceye giren öğrencilere altın hediye ederek, başarılarının devamını diledi. 

03 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR