İzmit'te çöp toplama saatleri değişiyor

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada özellikle kent merkezinde çeşitli olumsuzlukların önüne geçebilmek için çöp toplama saatleri belirl...

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada özellikle kent merkezinde çeşitli olumsuzlukların önüne geçebilmek için çöp toplama saatleri belirlendiği kaydedilerek”  vatandaşlar ve esnaflarımız tarafından zamansız zaman günün her saatinde dışarıya çöp çıkarılmaktadır. Bu da çevre ve sağlık sorunları oluşturmakta ve halkımızın tepkisini toplamaktadır.

 

SABAH KADAR GÖREV BAŞINDA

Vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler ve tepkiler nedeniyle çöp çıkarma saatlerinin bir düzene oturtulması gerektiği ortaya çıkmıştır. Akşam 19.30’dan sabah 07.30’a kadar çöp çıkartma saati belirlenmiştir. Tepecik, Ömerağa, Kemalpaşa ve Cedit Mahallelerinin Santral’den Kozluk Mahallesi arasında kalan bütün işyerleri çöplerini akşam 19.30’dan sonra çıkartarak önemli bir sorun ortadan kalkmış olacaktır.  Belediye ekiplerimiz gece sabaha kadar  söz konusu bölgelerde görev yapmaktadır.

 

ESNAFLARDAN ANLAYIŞ BEKLENİYOR

Ayrıca, gün içinde temizlik araçlarımızın şehir içinde bulunup çöp toplaması hem UKOME tarafından hem de vatandaşlar tarafından uygun bulunmamaktadır. Çünkü gündüz saatlerinde kent merkezindeki insan ve araç trafik yoğunluğu ortadadır. Bu saatlerde yapılacak çalışma hem şehircindeki trafiğin kilitlenmesine neden olacak hem de gün içinde sağda solda çöp bulunması çevre ve insan sağlığı açısından olumsuzluklara neden olacaktır. Esnaflarımızdan  çöp toplama saatleri konusunda anlayış içinde olacaklarını bekliyoruz” dediler.

07 Kasım 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR