Arat'tan, CHP'li Necdet Akar'ın sözlerine cevap geldi!

CHP İl Örgütü’nün düzenlediği toplantıda konuşan CHP’li Necdet Akar, Sübyan okullarında genç kızları canlı bomba olarak yetiştiren bir iktidarın oldu...

CHP İl Örgütü’nün düzenlediği toplantıda konuşan CHP’li Necdet Akar, Sübyan okullarında genç kızları canlı bomba olarak yetiştiren bir iktidarın olduğunu, Kartepe Belediyesi’nin de buna yardımcı olduğunu iddia etmişti. Akar’a cevap Kartepe Belediye Başkan Vekili Zafer Arat’tan geldi.

 

“BAĞIMIZ YOK”

Arat yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sn. Akar’ın iddia ettiği gibi, ilçemizde faaliyet gösteren Sübyan Okulları ile belediyemizin organik ya da inorganik hiçbir bağı yoktur. Kendisini bu konudaki iftira niteliğindeki iddiaları sebebiyle kınıyor, iddiasını ispatlamakla mükellef olduğunu hatırlatıyorum. Muhalefet de olsak, iktidar da olsak kitleleri temsil ettiğimizi unutmadan, bunun sorumluluğunu taşıyarak siyaset yapmamız gerektiğinin bilincinde olmalıyız”

 

“BU BİR İFTİRADIR”

“Biz geçmişte de günümüzde de kimlerin, nerede, ne şekilde militan yetiştirme faaliyetleri yürüttüğünü herkesten iyi biliyoruz. Hangi milletvekillerinin yakınlarının terör örgütlerinde, ülkenin birliğini ve bağımsızlığını yıkmaya yönelik eylemlerde bulunduğunu Derbent halkı da, Kartepe halkı da çok iyi bilmektedir. Bu iftira ve iddialar iktidarımız döneminde terör faaliyetlerini engellemek ve terör örgütlerini bertaraf etmek üzere uygulanan politikaların çözüme yaklaşmasından duyulan rahatsızlığın tezahürüdür. Çünkü bu zihniyetteki insanlar, huzur ve refahtan değil; kan, gözyaşı ve gerilimden beslenen insanlardır.”

 

YASAL, AHLAKİ, VİCDANİ

“Şöyle bilinsin ki; Biz Kartepe Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; yasal, ahlaki ve vicdani olarak doğru olan her kurum ve kişiden elimizdeki imkanlar dahilinde desteğimizi esirgemeyeceğiz”

07 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR