Flor vernikle sağlam dişlere kavuşacaklar

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından başlatılan ‘Sağlıklı Nesiller için Sağlıklı Dişler Neşeli Gülüşler’ kampanyası kapsamın...

BÜYÜT

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından başlatılan ‘Sağlıklı Nesiller için Sağlıklı Dişler Neşeli Gülüşler’ kampanyası kapsamında dün Leyla Atakan İlkokulu 2’nci sınıf öğrencilerine flor vernik uygulaması yapıldı

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından başlatılan Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla il genelinde uygulamaya başlanan ‘Sağlıklı Nesiller için Sağlıklı Dişler Neşeli Gülüşler’ kampanyasının tanıtımı dün Leyla Atakan İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

PROTOKOL KATILDI
2’nci sınıf 15 öğrenci üzerinde flor vernik uygulamasının yapıldığı toplantıda Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Hasan Dinelek, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürü Mürsel Durmaz ve okul öğretmen ve öğrencileri yer aldı.

HEDEF 26 BİN ÖĞRENCİ
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Hasan Aydınlık, 5 Haziran tarihi itibari ile sonlanacak olan kampanya hakkında bilgilendirmede bulunarak, “Kampanya sonunda ilimizdeki 26 bin ilkokul öğrencisinin dişleri koruma altına alınmış olacak” dedi.

YÜZDE 30 İLE 90 ARASI KORUMA”
Uygulama hakkında bilgilendirmelerde bulunan Diş Hekimi Müge Saden Çukur da “Çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak ve 7 yaşından itibaren çıkmaya başlayan dişleri çürüğe karşı korumak amacıyla ilimizde ‘Eğitim ve Florlu Vernik’ uygulaması programı başladı. Bu uygulama sonrasında yüzde 30-90 oranında çürüklere karşı koruma sağlanmaktadır. Tabi flor yanında dişlerin düzenli olarak sabah akşam fırçalanması da gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

“DİŞLERİNİZİ FIRÇALAYIN”
Son olarak söz alan Vali Ercan Topaca da öğrencilere dişlerini fırçalamaları gerektiğini nasihat ederek, “Hepiniz hem akşam hem de sabah dişlerinizi doğru bir şekilde fırçalamalısınız. Dişiniz parlak değilse de tekrardan üşenmeden fırçalayın. Büyüdüğünüzde dişlerinizin çürük olmamasını istiyorsanız bu dediklerimi kulağınıza küpe yapmalısınız” dedi. Çocuklara karne hediyesi olarak kitap da hediye edeceğini müjdeleyen Topaca, “Dişleriniz kadar kitap okumaya da özen göstermelisiniz. Her akşam yatmadan önce muhakkak kitap okuyun” diyerek sözlerini tamamladı.
HABER: Seda DEMİRAL

24 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR