DP, Derince’deki istişareden bir sonuç alamadı

Demokrat Parti İl Teşkilatı, Derince İlçe Teşkilatı’nın borçları ve ilçe yönetiminin oluşturulması için yaptığı istişare toplantısından da bir sonuç a...

BÜYÜT

Demokrat Parti İl Teşkilatı, Derince İlçe Teşkilatı’nın borçları ve ilçe yönetiminin oluşturulması için yaptığı istişare toplantısından da bir sonuç alamadı.

Demokrat Parti (DP)Kocaeli İl Teşkilatı, Derince İlçe Teşkilatı’nın borçları, ilçe yönetiminin oluşturulması ve yer tahsisi konusunda Derinceli partililerle bir araya geldi. Çenesuyu Aile Çay Bahçesi’nde gerçekleşen istişare toplantısına İl Başkanı Kadir Ayhan, Teşkilat Başkanı Halil İbrahim Şişman, Disiplin Kurulu Başkanı Sabri Çakım, Yerel Yönetimler Başkanı Cemil Cahit Çanga ile Derince eski İlçe Başkanı İsmail Çelik ve partililer katıldı. Toplantıda net bir karar alınamazken, bir an önce ilçe yönetiminin oluşturulması kararı alındı.

DP’YE YAKIŞMIYOR
Toplantıda konuşma yapan İl Başkanı Kadir Ayhan, Derince’de sorunların sebebinin ne il yönetimi ne de Derince’deki partililer olduğunu belirterek, maddi sıkıntılardan genel merkez ve genel başkanın haberinin olduğunu söyledi. Parti Genel Merkezi’nin il ve ilçelere ekonomik katkı sağlamasının şu dönem açısından mümkün olmadığını ifade eden Ayhan, “21 Mart tarihinde genel merkez, gelir dağılımı yapacak. Partililer olarak biz buna rağmen ilçe binasının anahtarını nasıl alabilirizin çaresini aramalıyız, çünkü bu durum Demokrat Parti’ye yakışmıyor” dedi.

CENAZEYİ KALDIRALIM
Ayhan, “Derince’nin maddi sıkıntıları var, il başkanı ve yönetim olarak, buraya istişare yapmaya geldik, ortada bir cenaze var, hep birlikte fikir üretip, bu konu hakkında çözüm yolları arayıp bu cenazeyi birlikte kaldırmalıyız. Sorun ortada, sorun yaratmaktan ziyade, çözüm bulalım” dedi. Toplantıda partililerin konuşmaları sırasında ortam gerginleşirken Kadir Ayhan ortak yolu bulmaya çalıştığını, en kısa zamanda ilçe başkanı atamasının yapılacağını, sorunların çözüleceğini söyleyerek ortamı yumuşatmaya çalıştı.

42 BİN TL BORÇ
İl Başkanı Kadir Ayhan’ın ardından konuşma yapan Derince eski İlçe Başkanı İsmail Çelik, Derince ilçe binasının 36 bin lirası kira, 6 bin lirası telefon ve elektrik faturası olmak üzere toplam 42 bin TL borcu bulunduğunu söyledi. Çelik, çözümün sadece genel merkezde olmadığını ifade ederek, “Her şeyden önce borç ödense bile seçim zamanı sandık başına koyacak adamımız bile yok, bu işi birlik olup el ele verip çözelim” dedi. Partililer konuşmalarında borç ödenmeden başka bir bina kiralanmasının doğru olmadığını söyledi, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti.

İHANET GÖRDÜK
Partililerden bir kısmı geçmişte partiden nemalananların olduğunu iddia ederek, “Biz çok ihanet gördük. Bizim davamız kutsalsa, şahsi menfaatleri bir kenara koyalım” dedi. Partililer, “Zamanında cebimizden para toplayıp parti adına mücadele ettik ama mücadeleyi kaybettik. Genel Merkez bize maddi konuda yardım etmedi, biz Derinceliler olarak defalarca toplantılar düzenledik, fakat çözemedik. Genel Merkeze güvenimiz kalmadı, yıllardan beri kadın kollarımız yok, kimse bu borcun altına girip siyaset yapmak istemez. Seçimlere kısa bir süre kalmasına rağmen, diğer partiler kaç tane milletvekili çıkartırız hesapları yapıyor, biz hala ilçe başkanı ve ilçe yönetimini oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

13 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR