Çelik, Manavlardan destek istedi

Saadet Partisi Kocaeli 1’nci sıra Milletvekili adayı Nurettin Çelik, kendisi gibi manav kökenli olan milletvekili adayları ve manav kökenli hemşerile...

BÜYÜT

Saadet Partisi Kocaeli 1’nci sıra Milletvekili adayı Nurettin Çelik, kendisi gibi manav kökenli olan milletvekili adayları ve manav kökenli hemşerileriyle bir araya geldi. Kandıra Sapağı’nda bulunan Özsar Steak House’de gerçekleştirilen programa; Saadet Partisi Milletvekili aday adaylarından Recep Sarıdoğan, Aladdin Çakmak ve Fatih Polat, Kocaeli Taşköprülüler Dernek Başkanı Yasin Sönmez, İzmit Taşköprülüler Dernek Başkanı adına Salih Işık, Derince Taşköprülüler Dernek Başkanı Mustafa Ölmeztürk, Körfez Taşköprülüler Dernek Başkanı Mustafa Güncan, Çınarlı Sosyal Yardımlaşma Dernek Başkanı İbrahim Karnı Açık, Gebze Taşköprülüler Dernek Başkanı Ali Osman Kırcan ve davetliler katıldı.

 

“TEMSİL EDİLME ADINA ZAYIFIZ”

Yemeğin ardından sözü alan SP Milletvekili adayı Recep Sarıdoğan, “Herkes kendi kimliği ile ilgili pek çok kültürü oluşturmaktadır. Bizler bir araya gelip temsil edilme adına zayıfız. Artık bizim de bu bölgelerde halkımızı temsil ederek sorunları kendi elimizle çözebilmek en kolay hakkımız. Toplumun kabul ettiği 46 yıllık geçmişiyle hizmete girmiş siyasi hareketin temsilcileriyiz” dedi.

 

“ÇOK CİDDİ SORUNLARIMIZ VAR”

Ardından konuşan milletvekili adayları Alâeddin Çakmak, “Son zamanların gündem maddesi arasında yer alan ve ilimizde yıllardır faaliyet gösteren bitpazarının bir anda ben yaptım olduya getirildiği böyle bir durumun içerisindeyiz” dedi. Fatih Polat ise  “1 Kasım seçimlerinde tekrardan aday oldum. Çok ciddi sorunlarımız var. Bir işe başlarken doğru adım atılmazsa o yolda asla başarılı olunmaz. Toplumumuzun kavga ortamından yorulduğunu herkes görmektedir. Sağduyulu, şefkatli insanların devlet dairelerinde söz hakkı olması gerekir. Bizler milletimizin sesini dinlenmesini istiyoruz. Milletimizin çözülemeyecek tek bir sorunu yok” şeklinde konuştu.

 

“MANAV BİR ADAY OLARAK KARŞINIZA ÇIKTIM”

1’nci sıra milletvekili adayı Nurettin Çelik de yaptığı konuşmada, “İşte sizden biri olarak yani Manav bir aday olarak karşınıza çıktım. Kocaelili bir kitleyle önümüzdeki süreçte siyaseten varoluşun başlangıcı olarak büyük bir çalışma yürüteceğiz. Bundan sonraki süreçte alınacak olan sonuçlar bizim açımızdan çok büyük önem arz etmektedir. Önümüzdeki süreçte bir siyasetin hem etnik kimliğimizle neler anlatabiliriz bunun mücadelesini hep birlikte vermiş olacağız” dedi.

 

MANAV GÜCÜNÜ GÖSTERELİM

Çelik sözlerin şöyle tamamladı: “Sonuç olarak SP barajı geçmese bile bir vekil çıkarması için 80 bin oy gerekiyor. Manav hemşerilerimizin desteğiyle biz bu oyu alırsak, bir ilki başaracağız. Bu Türkiye’ye örnek olacak. Aldığımız oyla Anayasa Mahkemesine gideceğiz. Şayet bunu başarırsak emsal olacak. Bu tüm partilerin kapısını açacak. Bunu da kentimizden başlatmak istiyoruz. Birlik ve bütünlüğümüz önemli. Böylesi kutlu yürüyüşe var mısınız? Biz manav hemşerilerimize bunu anlatacağız. Kentimizde 250 bin manav var. Bunlarda 30 bini bize oy verse hedefimize ulaşırız. Oyunuz boşa gitmeyecek. Hep birlikte bu kentte bir ilik başaralım ve hep geri planda kalan bu kentin yerlileri olarak Manav gücünü gösterelim.”

02 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR