Hizmet-İş toplantısı Antikkapı’da toplandı

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ne bağlı işyerlerindeki işyeri sendika baştemsilci ve temsilcilerine yönelik mart ayı “Temsilciler Toplantısı” Anti...

BÜYÜT

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ne bağlı işyerlerindeki işyeri sendika baştemsilci ve temsilcilerine yönelik mart ayı “Temsilciler Toplantısı” Antikkapı Restaurant’ta yapıldı

Temsilciler toplantısına Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Şube Sekreteri Tuğrultan Çağdaş, Mali sekreteri Muharrem Subaşı, Teşkilatlanma Sekreteri İbrahim Özkaraaslan, Eğitim Sekreteri İbrahim Çınar, Sendikanın yetkili olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü, Gebze, Darıca, Çayırova, Derince, Karamürsel, Gölcük, Başiskele belediyeleri, Biaş A.Ş., Çenesuyu A.Ş ve Yenişehir Yönetimi işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

BELEDİYE-İŞ’E TEPKİ
Kocaeli’deki şubelerimizin birleştirilmesinden sonra Genel merkezimiz tarafından atanan müteşebbis heyet üyelerimizle birlikle ilk temsilciler toplantısının açılış konuşmasını yapan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, “Büyükşehir ve İSU’da yerel mahkemenin sendikamıza verdiği yetki kararına Belediye-İş yetkililerinin sonucun değişmeyeceğini bile bile itiraz ettiler, amaçları kendilerini terk eden işçiyi cezalandırmaktır.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Gün birlik ve beraberlik günü olduğunu, bugün temsilcilerimizle birlikte hep beraber buradayız. Üyelerimizin problemlerini çözmek için her ay periyodik olarak bir araya geliyoruz. İşyerlerindeki çalışma koşullarındaki yaşanan sıkıntıların, üyelerimizin ölüm ve düğünlerinin bildirilmesini, işyerlerindeki sendika temsilcilerimizin bilgili ve birikimli hale getirmek için önümüzdeki toplantılara 4857 sayılı İş Kanunu, 6356 Sendikalar ve Toplu-İş Sözleşmesi Kanunları ve SGK mevzuatı ile ilgili alanlarında uzman olan kişilerle üyelerimize eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapacağız” dedi.

KAZA SİGORTASI YARDIMI
Ersoy, “Sendikamız Hizmet-İş ile Vakıf Emeklilik A.Ş. arasında yapılan sözleşme gereğince, tüm üyelerimiz ve sendika çalışanlarımız ferdi kaza grup sözleşmesi kapsamına alındı. Yaptırılan ferdi kaza sigortasına göre üyemiz ve sendika çalışanımıza kaza sonucu vefat, kaza sonucu maluliyet sonucu mağdur olmuş Kocaeli ve Türkiye’de toplam 51 bin üyemize yönelik üst sınırı 20 bin lira olmak üzere ferdi kaza sigortası yardımı yapılacak. Bununda sendikamıza maliyeti 1.500.000TL tutarındadır. Sözleşme hükümlerine göre bir yıl süreyle üyelerimizden herhangi birinin kaza sonucu vefatı halinde kaza sonucu maluliyeti ve kısmi daimi maluliyeti halinde teminatlar sağlanacak. Üyelerimizin ve yakınlarının geleceğe güvenle bakabilmesi için her türlü imkanımızı seferber ediyoruz” açıklamazsında bulundu.

BAŞKAN7A TEŞEKKÜR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ile yönetimi ve iş yeri temsilcilerini kabul etti. Ersoy ile işçilerin kendilerine verdiği destek nedeniyle teşekkür ettiği Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Her zaman emeğin, çalışanın, alın terinin yanındayız’’ dedi.

22 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR