“Belediye Başkanı ile halk arasında kapı olmayacak”

MHP İl ve İlçe Teşkilatları dün muhtarla bir araya geldiği Kafe Negra’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı “Belediye Başkanıyla halk ar...

BÜYÜT

MHP İl ve İlçe Teşkilatları dün muhtarla bir araya geldiği Kafe Negra’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı “Belediye Başkanıyla halk arasında kapı olmayacak. 10-15 korumayla gezme devri bitecek” dedi
MHP İl ve İlçe Başkanlıkları seçim çalışmaları nezdinde dün muhtarlarla bir araya gelerek Kafe Negra’da kahvaltı yaptı. Muhtarların kent halkına en yakın olan kişiler oldukları üzere kendileriyle kentin sorunlarını konuşmak isteyen MHP’liler bugünden sonra 52 mahalle muhtarını ziyaret edeceklerini açıkladı. Kahvaltıya Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Özkar, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Demir ve diğer muhtarlar konuk olurken MHP büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, İzmit Belediye Başkan Adayı Ayhan Arpacı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen ile il ve ilçe teşkilatları da katıldı.
“SEÇİM SANDIK MESELESİ DEĞİL”
Programda Kaan Dilmen “Biz 2014 yerel seçimlerini sandık meselesi olarak görmüyoruz. Mahalle konakları kapsamında muhtarlık kapısına İzmit Belediyesi Muhtarlık Birimi tabelaları asarak belediye birimi olarak görmeye başladılar. Biz bu tabelayı yaptığımız çalışmalarla indirdik. Türkiye Cumhuriyetin İzmit Belediyesi tabelasını yeniden taktırdık. Biz Türkiye Cumhuriyeti varlığını devam ettirmek adına çabalıyoruz” dedi.
“SİZİ EN İYİ ANLAYAN BİZLERİZ”
İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün burada seçilmiş olan muhtarlarımızla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Proje ve vizyonuyla ufuk açacak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mahallelerde sorunu en iyi bilen kişiler siz muhtarlarsınız. Sizi en iyi anlayan ise bizleriz. Biz seçim esnası ve sonrasında mahalle temsilcileriyle değil, muhtarlarla iletişim halinde olacağız” dedi Ayhan Arpacı, İzmit’e en iyisini yapmak için aday olduğunu belirterek “Yapılanı yıkmak için aday değilim. En iyisini yapmak için adayım. Milliyetçinin belediyeyi nasıl yönettiğini bir kuruşunu bile ziyan etmeyeceğimiz için adayız” dedi.
“SEÇİLMİŞ İNSANLAR”
Saffet Sancaklı 52 mahalle muhtarıyla bir araya geleceğini ifade ederek “Muhtarlar seçilmiş insanlar ve Türkiye’nin bütün sorunlarıyla hatta mahalledeki sorunlarla en çok ilgilenen partiyiz. Bu amaçla halka en yakın olan siz muhtarlarla kahvaltı yapalım dedik. Çünkü bu halkın en büyük problemlerini siz biliyorsunuz. İzmit’te 52 mahallemiz var bütün muhtarlara tek tek çat kapı geleceğiz” dedi. Sancaklı, “Hem muhtarlık yapıp hem para almadan hizmet ediyorsunuz. Büyük fedakarlıklarla görevini yerine getiriyorsunuz. Gizli kahramanlarsınız. Kayseri Belediyesi de AKP’li ama bütün sorunları çözmüş, memur gibi davranıyorlar. Vizyonları yok. Karaosmanoğlu, ne dedi hatırlıyor musunuz? Başbakanımızı cumhurbaşkanı yapmak üzere çalışacağız” diye konuştu.
“ADALETSİZLİKLE YARIŞIYORUZ”
Sözü yine ulaşım sorununa getiren Sancaklı, “Ulaşım sorununu nasıl çözeceğimizi göstereceğiz. Şimdi açıklayamıyorum hırsızlık ve yolsuzluğa alışanlar bunu da çalmasın diye. Fabrikaların yüzde 90’ı bizi zehirliyor ama vergiyi İstanbul’a ödüyoruz. Bu şehri yeniden kurmak için biz bu geliri 10 bin dolara çıkaracağız” şeklinde konuştu. O duvarı kıracağız Belediye Başkanıyla halk arasında kapı olmayacak. 10-15 korumayla gezme devri bitecek” diyerek iktidar temsilcilerine gönderme yaptı.

05 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR