Şirin başvuru dosyasını aldı

Salih Şirin Körfez Belediye Başkan Aday Adaylığı için MHP Körfez ilçe teşkilatına gelerek başvuru dosyasını aldı.MHP Körfez Belediye Başkanlığı Aday A...

BÜYÜT


Salih Şirin Körfez Belediye Başkan Aday Adaylığı için MHP Körfez ilçe teşkilatına gelerek başvuru dosyasını aldı.
MHP Körfez Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı düşünen Salih Şirin önceki akşam, adaylık dosyasını almaya geldi. Şirin’i bu özel gününde ilçe başkanı Zeki Gürsu, İlçe başkan yardımcıları Zeynep Ün, Ülkü Bol ve partinin basın sözcüleri Çiğdem Sevgeç, Yasemin Alkoç ve partililer yalnız bırakmadı. Bu esnada açıklamalarda bulunan MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, “AK Parti 13 belediyesinden birini kaybetti. Bunu böyle bilsin” dedi.
“AMAÇ ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞI KÖRFEZ’E DİKMEK”
Uzun yıllar CHP’de acı tatlı günler geçirdiğini ve CHP defterini rafa kaldırdığını söyleyen Şirin, “Yaklaşık bir yıldır MHP’de siyaset yapıyorum. MHP Körfez Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurumu dosyamı aldım ve birkaç güne kadar istenilen şeyleri hazırlayarak dosyamı teslim edeceğim. Aday adayları noktasında başvurular olsun istiyorum ve kim 1 oy daha fazla kazandıracaksa o partimizden aday olsun istiyorum. Amacımız 3 hilalli bayrağı Körfez Belediyesi’ne dikmektir” dedi.
“KÖRFEZ’E ÇİVİ DAHİ ÇAKILMADI”
Şirin’e çıktığı yolda başarılar dileyen Başkan Gürsu ise, “Aday adaylıkları ile ilgili başvuruları alacağız. Bir ay içerisinde de önümüze gelen başvuruları değerlendirerek adayımızı belirleyeceğiz. AK Parti 13 belediyesinden birini kaybetti. AKP’nin 13-0 hedefinin ilk bozulacağı ilçe Körfez, bu böyle bilinsin. Bin kişiden oluşan kadın komisyonumuz var ve onlar evlere girerek AK Parti’nin 10 yılda Körfez’e çivi dahi çakmadığını anlatacaklar” dedi.
“DP - CHP İTTİFAKINA İNANMIYORUM”
Körfez’de Demokrat Parti’nin ve CHP’nin ittifak yaparak Fevzi Çakmak’ı aday çıkartması söylentilerini de değerlendiren Gürsu, “Böyle bir ittifak sürecinin olacağını düşünmüyorum. Yıllardır birbirine zıt partiler için böyle bir şeyin olacağına inanmıyorum” dedi. Aday adaylığı noktasında dosyasını teslim almaya gelen Şirin’in ise geçmiş dönemlerde CHP’de hizmet etmesi dolayısıyla da eleştirildiği hatırlatıldığında “Şirin’in oğulları ülkücüdür. Ayrıca partimize katıldığında bizzat genel başkanımız Devlet Bahçeli tarafından parti rozeti takılan bir isimdir. Partimizin kapıları, tek bayrak, tek millet, tek vatan diyen herkese açıktır” şeklinde konuştu.
SALİH ŞİRİN HAKKINDA
1957’de Körfez Yarımca doğumlu. İlköğrenimi Yarımca’da tamamladı. Sonrasında ise Kadıköy Anadolu Lisesini bitirdi. Üniversite’nin işletme bölümünü bitiren Şirin, ticaretle uğraşıyor. Evli ve 4 çocuk babası.

10 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR