İzmit Orman İşletme’den köylüye destek

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, hayvancılık yapmak isteyen, köylülere süt sığırcılığı kredisi imkanı sağladı. Kandıra’da 5 köyden toplam 42 hane bu kr...

BÜYÜT

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, hayvancılık yapmak isteyen, köylülere süt sığırcılığı kredisi imkanı sağladı. Kandıra’da 5 köyden toplam 42 hane bu krediden faydalanma imkanı buldu. ORKÖY kredisi ile süt sığırcılığı sahibi olan 42 kişiye İzmit Orman İşletme Müdürlüğü ORKÖY Sorumlusu Teknisyen İhsan Mavi, Kandıra Şefi Mehmet Kır ve beraberindeki ekip tarafından eğitim verildi. Süt sığırcılığı kredisinden 42 hane faydalanırken toplam 672 bin TL kredi dağıtıldı.

 

3 FARKLI KREDİ İMKANI

Farklı köylerden toplam 17 hane Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi kredisinden faydalandı. İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Çiçek, ORKÖY Sorumlusu Teknisyen İhsan Mavi ve beraberindeki ekip Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi yapılacak evleri yerinde inceleme imkanı bulmuştu. Çalışma kapsamında toplam 143 bin TL kredi dağıtıldı. Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi kredisi ile yapılan evlerin incelemesini ise önceki gün ilimizi ziyaret eden Sakarya Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürü Turgut Çangır ve Bölge Mühendisleri yaptı. Güneş Enerjisi sistemi kredisinden ise toplam 18 hane faydalandı. 31 bin 500 TL kredi dağıtıldı.

 

875 BİN TL ÖDENEK

Konu hakkında açıklama yapan Turgut Çangır, “Orman köylerinin kalkınması ile ilgili desteklerimiz sürüyor. İzmit Orman İşletme Müdürlüğü için ORKÖY hizmetleri konusunda 875 bin TL ödenek ayırmıştık. Bunun büyük çoğunluğu kredilendirildi. Sosyal krediler ile yapılan işler bitme aşamasında” ifadelerini kullandı.

 

KÖYLÜLER MEMNUN

ORKÖY Sorumlusu İhsan Mavi ise, “Vatandaşlarımıza kültür ırkı süt sığırcılığı aldırmak suretiyle yardımcı oluyoruz. Bunun dışında Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi ve güneş enerji sisteminde kredi imkanı sunduk. Süt sığırcılığı için 2 yıl geri ödemesiz toplam 7 yıl, güneş enerjisi sistemi için 1 yıl geri ödemesiz toplam 4 yıl, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi için 1 yıl geri ödemesiz toplam 6 yıl kredi imkanı sunuyoruz.  Köylülerimiz ORKÖY'ün kredi desteğinden çok memnun kaldıklarını belirterek, bu desteğin daha fazla yapılmasını talep ettiler. Köylülerimizin bu memnuniyeti bizi de sevindiriyor” dedi.

02 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR