Vergi Dairesi ve Ayışığı’ndan açıklama

Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ile Ayışığı Derneği Başkanı Cihat Kaçamer, yazılı bir açıklama yaparak, önceki gün basında yer alan haberlerin ge...

BÜYÜT

Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ile Ayışığı Derneği Başkanı Cihat Kaçamer, yazılı bir açıklama yaparak, önceki gün basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ayışğı Derneği’nin geçtiğimiz cumartesi gerçekleştirdiği kahvaltılı buluşması bazı gazetelerde sansasyonel bir şekilde yer almıştı. Toplantının 23 Nisan kutlamasına dönüştürüldüğü bu nedenle Torba Yasa’yı anlatmak üzere toplantıya katılan Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan’ın salonu terk ettiği haberleri geniş yer bulmuştu. Dün Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ile Kocaeli Ayışığı Derneği Başkanı Cihat Kaçamer imzalı yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada toplantıda yaşananların yanlış aksettirildiği, böyle bir olayın gerçekleştirilmediğini ifade edildi. Açıklamada şunlar yer aldı “23 Nisan 2011 tarihinde Aş Işığı Derneği’nde gerçekleşen toplantı ile ilgili olarak basında yer alan haberleri şaşkınlık ve dehşetle okumuş bulunmaktayız. Söz konusu toplantıda Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan’ın ağzından çıktığı iddia edilen sözlerin tek bir kelimesini bile söylememiş ve ifade etmemiştir, Ayrıca toplantı salonu terk edilmemiştir.

HABERLER YANLIŞ
Bu türden çıkan haberler tamamiyle yanlış ve hatalıdır. Neden yapıldığını anlayamadığımız yorumlarla çıkmış olaylar kamuoyunu yanlış bilgilendirmiştir. Toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığından ve Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ile Ayışığı Derneği Başkanı Cihat Kaçamer, bir çocuk aracılığıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak toplantıyı bir sonraki haftaya erteleme kararı almıştır. Karşılıklı konuşarak toplantı ertelenmiş akabinde de hep birlikte kahvaltı yapılmıştır. Toplantıda bitiminde Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ile Ayışığı Derneği Başkanı Cihat Kaçamer, koltuklarından kalkmışlar ve bahsi geçen çocuğumuz koltuğa oturtulmuştur. Sembolik 23 Nisan kutlaması yapılmıştır. Orada bulunan basın mensuplarını yanlış yoruma sevk eden durum sadece çocuğa yer verilmesinden ibarettir. Basında yer aldığı gibi Vergi Dairesi Başkanı Pehlivan basında yer aldığı gibi vedalaşmadan çıkmamıştır. Akside Kaçamer ile vedalaşmış ve kapıya kadar uğurlanmıştır. Gelişen olaylar aynen yukarıda anlatıldığı gibidir.”

25 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR