Diyabete dikkat çekmek için yürüyecekler

Bu nedenle bir çocuğa diyabet tanısı konduğunda başta aileler, yakınları ve komşular olmak üzere hemen herkes şaşırır. Ülkemizde her yıl 1700 civarın...

Bu nedenle bir çocuğa diyabet tanısı konduğunda başta aileler, yakınları ve komşular olmak üzere hemen herkes şaşırır. Ülkemizde her yıl 1700 civarında çocuğa Tip 1 diyabet tanısı konmaktadır ve 18.000 civarında çocuk diyabetle yaşamını sürdürmektedir.

 

DİYABETLİ ÇOCUKLAR VAKFI’NIN AMAÇLARI

Diyabetli çocuk ve gençlerin sağlığının geliştirilmesi ve bu amaçla gerçekleştirilecek eğitim ve/veya çalışmalar için gerekli kaynakları sağlamak, Diyabetli çocuklara, gençlere ve ailelere yönelik diyabet eğitimi ve diyabet tedavisinde “arkadaşım diyabet” felsefesini yaygınlaştırmak için faaliyetlerde bulunmak, toplumda çocukluk çağı diyabetine ilişkin farkındalık yaratmak, olarak belirlenmiştir.

 

FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Bir çocuk diyabet olduğunda en önemli konu üzüntüleri bir an önce geride bırakıp diyabetle barışık, diyabet tedavisinin gereklerini yerine getiren bir hayatı organize etmektir. Vakfımızın diyabetli kardeşlerimizin yaşamına umut ve iyimserlik vermesini diliyoruz ve vakfımızın danışma kurulu üyesi Tip 1 diyabetli hekim Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli’nin sözlerini vakfımızın amacını özetlediğini belirtmek istiyoruz: “Eğer biz diyabetimizle gerektiği kadar ilgilenirsek sorunsuz ve başarılı bir hayat sürdürebiliriz”

 

İşte bu mesajı topluma vermek için 14 Kasım 2015 Cumartesi Saat 14.00’da Kocaeli Yürüyüş Yolunda bir farkındalık yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşe diyabetli çocuklar, aileleri ve diyabet ekibi katılacaktır. Yürüyüş sonunda 14 Kasım Günü evlenmeyi seçen bir diyabetli kardeşimizin nikâhına katılım sağlanacak.

11 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR