CHP Körfez’in istenmeyenleri kendilerini savundu

CHP Körfez İlçe Örgütü’nün ihraç istemiyle disipline sevk edilmeleri için 11 partilinin ismini il yönetim kuruluna sunması kent kamuoyunda büyük yankı...

BÜYÜT

CHP Körfez İlçe Örgütü’nün ihraç istemiyle disipline sevk edilmeleri için 11 partilinin ismini il yönetim kuruluna sunması kent kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan söz konusu isimler sert açıklamalarda bulunarak kendini savundu.

CHP İl Yönetim Kurulu’nun son toplantısında Körfez ilçe örgütü tarafından iletilen yazı üzerine konuşulan ve kent kamuoyunda büyük yankı bulan Körfez ilçesinde görevli 6’sı belediye 1’il genel meclisi üyesi 11 partilinin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesiyle ilgili olarak adı geçen partililerle görüştük. Söz konusu isimlerden Tayfun Balıkçı, Musa Dere, Engin Cömert, Turgay Aksu, Mehmet Kaçar, Uğur Çiftçi’ye ulaşılamazken, telefonlarına cevap veren ve disipline sevk edilmesi için ismi geçen partililer zehir zemberek açıklamalarda bulundu. n Uğur ENÇ

Disipline sevk edilmesi istenenlerin savunmaları
“PARTİYE İHANET ETMEDİK”
Salih Şirin:
Ben buna densizlik diyorum. Kimse partisine ihanet etmedi. Bizler partiye gittik Fatma hanımla konuştuk. 3 sefer partiye gittik, görev istedik. Dikkate almadılar. Adnan Tok, Cevdet Şahin ve patronları Hurşit Güneş bunları şımartıyorlar. Genel merkezle görüşeceğim. Pazartesi’ye kadar kararımı vereceğim. İl başkanına da kırgınım. Bizi çağırması, sorması lazımdı.

“SÜRECİ GÖZLÜYORUZ”
Tuğmen Kayalı
Buradaki olay partimizin ilçe örgütünün almış olduğu karar. Gerekçelerini tam olarak bilmiyorum. Resmi olarak bize söylenmiş bir şey yok. Biz şuanda sürecin takipçisiyiz. Dışarıdan süreci gözlemliyoruz. Söz konusu meclis arkadaşlarımızla bir toplantı yaptık. Konu resmiyet kazanıncaya kadar izlemeye devam edeceğiz.

“İSTİFA EDERİZ”
İhsan Öztürk
İlde toplantıya arkadaşlarımızı çağırdılar. Beni onlar disipline veremezler. Ben 35, 40 senedir CHP’liyim. En yüksek oyu Hereke’de Ahmet Arıt aldı. Ahmet Arıt’tan iyisini getirselerdi kabul ederdim. Kendim ayrılırım, ama beni partimden ihraç edemezler. Ben ne BDP’li oldum, ne de AKP’li oldum. Partim için mücadele ettim. Turan Dumlu’yu yediler. Hep yanlış üstüne yanlış yaptılar. Ben Hereke halkı bana oy verdiği için Hereke halkını bekliyorum. Herhangi bir ihraç söz konusu dahi olsa arkadaşlarımızla alacağımız karar sonrasında istifa ederiz.

“RAHATSIZLIĞIM YOK”
Zeynel Sarıkaya
İl yönetiminde yetenekli birikimli insanlar var. Bu işler o kadar ucuz değil. Bu konudan herhangi bir rahatsızlığım yok. Ben kendi açımdan eminim ki konu disipline sevk edilmeyecektir. Disiplinlik bir olay söz konusu değil.

“BENİM DAVRIM NETTİR”
Zehra Kaner
Ben istifamı verirken zaten bugün olacakları biliyordum. Basın açıklamamı da bunu bilerek yaptım. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. Benim için önemli değil. Ne yazık ki Körfez ilçede emeği geçen birçok insan göz ardı edildi. Şimdi ne olur bilemiyorum. Yalçın beyin tavrına bağlı. Benim tavrım açık ve nettir. Ben hiçbir zaman kıvırmayı beceremedim. Ben geçmiş dönemde diğer partilerde basına göstere göstere oyunu kullanan insanlara savunma vermem.

11 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR