‘Muhalefet partilerin önerileri dinlenmiyor’

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşmeleri tamamlanan Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi ile ilgili olarak CHP Kocaeli Milletvekili ve Sanayi Komisyo...

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşmeleri tamamlanan Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi ile ilgili olarak CHP Kocaeli Milletvekili ve Sanayi Komisyonu Üyesi Tahsin Tarhan, uluslararası şirketlerin temsilcisi olmadıklarını ifade ederek  “Biz sosyal demokrat bir partiyiz. Biz yoksulun, işsizin, emeklinin yanında siyaset yapıyoruz” dedi.

 

“MUHALEFET PARTİLERİNİN ÖNERİLERİ HİÇ DİNLENMİYOR”

Temel kanun olarak TBMM Genel Kurulu’nda, sabahın erken saatlerinde biten Elektrik Piyasası Kanun Teklifi’nin 1’nci bölümünde konuşma yapan Tahsin Tarhan, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın muhalefet partilerinin konuşmalarından hiçbir şey çıkarmadığını ve muhalefet partilerini suçladığını ifade etti.

 

Yaptığı konuşmada Tarhan, nükleer enerji ile ilgili Enerji Bakanının sorulara yanıt vermemesini ve tepki göstermesini eleştirerek  “Ben de üretimden gelmiş biriyim, burası bir holding değil, siz Türkiye Cumhuriyeti'nin Bakanısınız, arkadaşlarımızın bütün sorularına tek tek cevap vereceksiniz. Bu yasada eğer topluma faydalı, emekliye faydalı, yoksula faydalı maddeler yoksa itiraz ederiz.” Dedi.

 

YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜZERİNE DOKTORA YAPTINIZ NÜKLEER ÜZERİNE DEĞİL

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine dikkat çeken Tarhan, Enerji Bakanına doktora tezini nükleer üzerine değil yenilenebilir enerji üzerine yaptığını  hatırlattı ve, çevrenin öncelikleri olduğunu  belirterek “Denizlerimizden bir balık dahi ölmesin diyoruz,bir tane çiçek,bir tane böcek,bir tane ağaç dahi zarar görmesin diyoruz” dedi.

 

DAVUTOĞLU BU YASAYA KARŞI MI GELDİ?

Sanayi Komisyonu Üyesi CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan yasanın TBMM’ye getiriliş şeklini de eleştirdi. Tarhan, bu yasanın komisyona AKP Milletvekillerinin imzası ile gönderildiğini belirterek, dönemin Başbakanının bu yasaya karşı geldiği için yasanın tasarı olarak değil de milletvekilleri tarafından teklif olarak komisyona getirildiğini ifade etti.

 

ÖN YARGILI YAKLAŞILMAMALI

Konuşmasında TBMM Genel Kurulunun düşüncelerin, eleştirilerin ve önerilerin özgürce ifade edildiği  bir ortam olduğunu ifade eden Tarhan, muhalefete karşı ön yargılı yaklaşılmaması gerektiğini de vurguladı.

  

04 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

patriot - biraz halkın arasına gir de neler düşünüldüğünü öğren...yılbaşında paris 1 mayısta küba da gezmeyi biliyorsun halkçıyım diye yalan söyleme halkı sömürmeyi bırak

Yanıtla . 0Beğen 04 Haziran 12:03
01

patriot - yoksulun işsizin yanındayız diyorsun fabrikanda işyerlerinde sendikalı işçi çalıştırmıyorsun personeline sözleşme yapmıyorsun bir de sosyal demokratım diyorsun halkın arasına giremiyorsun lüks arabalarınla halka hava atıyorsun sen sosyal demokrat değilsin nasıl vekil olduğunu da biliyoruz..parayla kalite satın alınamıyor..

Yanıtla . 0Beğen 04 Haziran 12:03
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR