Demirtaş'tan Bahçeli'ye ağır mı ağır sözler!

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Barış Mitingi için gittiği Van'da konuştu. "HDP'ye yönelik dezenformasyonla karşı karşıyayız" diyen Demirtaş, "Yeter ki...

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Barış Mitingi için gittiği Van'da konuştu. "HDP'ye yönelik dezenformasyonla karşı karşıyayız" diyen Demirtaş, "Yeter ki barış olsun, barajın altında kalmaya razıyız" ifadesini kullandı.

Demirtaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Boğaz'da viski içip HDP'ye oy veren şerefsizler" sözünü ise "Aşağılık politika" olarak tanımladı.

Demirtaş, Barış Mitingi için gittiği Van'da, "HDP'ye yönelik dezenformasyonla karşı karşıyayız. Şu partilerin haline bir bakın. Ağızlarından barış lafı çıktığını duyamazsınız. Şehit haberleri, Allah korusun, 10'ar 10'ar gelse daha mutlu olacaklar" dedi.

Dünyanın en 'çakma milliyetçilerinin maaelesef Türkiye'de olduğunu' savunan Demirtaş, 'başkalarının milliyetçilerinin sağduyulu ve çıkarlara uygun hareket ettiğini, Türkiye'deki 'Çin malı milliyetçilerin' ise ağızlarının küfürle açıldığını söyledi.

 

"BU HAFTA ÖNEMLİ GELİŞMELER OLABİLİR"

İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları:

"Bu hafta bugün yarın önemli gelişmeler olabilir. Neye dayanarak söylüyorum halkın barış isteğine güvenerek söylüyorum. Annelerden babalardan rica ediyorum, ömrünüzü bu çocuklar için harcıyorsunuz bulunduğunu her yerde sesinizi yükseltin. Halk talimat verirse siyasetçiler onun gereğini yapmak zorunda kalırlar. Barış için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Gece gündüz bu çabanın içindeyiz.

 

"ÇİN MALI MİLLİYETÇİLER"

AK Parti ve MHP diyalog çağrılarımızı vatan hainliği olarak ilan ediyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Vatanseverlikleri çakma. Bunlar Çin malı milliyetçilerdir. Dünyanın en çakma milliyetçileri maalesef Türkiye'dedir

 

"KAN DURSUN, BARAJ ALTINDA KALALIM"

Türkiye'nin yüzde 80'i barış istiyor. Biz de barış için çalışacağız. Tek derdimiz oy olsaydı, AK Parti'yi geriletmek olsaydı yerimizde otururduk. Savaş politikası AK Parti'yi bitirir. Bizim için önemli olan kanın durmasıdır. Baraj altında da kalabiliriz.

 

"PKK DERHAL ELİNİ TETİKTEN ÇEKMELİ"

Bugün iki tarafa da sesleniyoruz. PKK derhal elini tetikten çekmeli, hükümet bir an evvel diyalog için hazır olduğunu beyan etmelidir.

 

"BARIŞ ACİLDİR"

Koalisyon kurulur ya da kurulmaz, ama barış acildir. Sayın Davutoğlu bunu sizden talep etmiyoruz bunu yapmaya mecbursunuz. Gerçek iş yapıyoruz sonuç almak istiyoruz. Bekliyoruz, somut adımlar atılsın istiyoruz.

 

"ŞU PARTİYE OY VEREN ŞEREFSİZ DESEM HAŞA ÜLKE NE HALE GELİR"

Bir HDP'li ve bir MHP'li el ele verip sokağa çıksın. İktidar uğruna Türkiye'yi ateşe atmalarına izin vermeyeceğiz. Ben şu partiye oy veren şerefsiz desem haşa düşünün ülke ne hale gelir. Biz insanlarımızı seviyoruz. Hangi partiye oy verirse versin her yurttaşımız onurludur, şereflidir. İnsanları oy verdiği partiden dolayı suçlayacak kadar aşağılık bir siyaset yapmayacağız.

 

"BİLSEM BARIŞ GELECEK BUGÜN KOLTUĞU BIRAKIRIM"

Bilsem ki bugün barış gelece benim siyaseti bırakmamla, bugün bırakırım. HDP ile uğraşarak baraj altında bırakıp beleş milletvekillikleri istiyorlar. Artık muhalafet gibi düşünmeyeceğiz. Artık ilk hedefimiz iktidardır. Artık biz %13 ile yetinmeyeceğiz. Bu bizim açımızdan kesinlikle gerçekleşebilir bir hedeftir. Bizi baraj altında bırakmak isteyenleri Türkiye toplumu öyle mahcup edecek ki…"

08 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

nurettin - şunu adam yerine koyup bu milletin önünde siyaset yaptırma fırsatını verdiniz ya. başınıza gelebilecek bela ve musibetler hafif kalır.

Yanıtla . 0Beğen 08 Ağustos 12:11
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR