Kent Konut AŞ’den Haydar Akar’a yanıt

Büyükşehir iştiraklerinden Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özön imzası ile verilen yanıtta ilginç ifadeler kullanıldı.   REKABETİ ETKİLER Sorulan h...

Büyükşehir iştiraklerinden Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özön imzası ile verilen yanıtta ilginç ifadeler kullanıldı.

 

REKABETİ ETKİLER

Sorulan hususların ticari sır niteliğinde olduğunun belirtildiği yanıtta sınırlı ifadeler kullanıldı. Bazı özel bilgilerin firmanın rakipleri ile girdiği rekabetine zarar verebileceği endişesi ile verilmediği açıklamada, iç kuruluş yapısı ve organizasyonu, mali iktisadi, kredi ve nakit durumu, araştırma ve geliştirme çalışmaları, faaliyet stratejisi, hammadde kaynakları, imalatın teknik özellikleri, fiyatlandırma politikaları, pazarlama taktikleri ve masrafları, Pazar payları, toptancı ve perakendeci müşteri potansiyeli ve ağları, izne tabi veya tabi olmayan sözleşme bağlantıları ile ilgili bilgiler verilemeyeceği bildirildi.

 

KİMSEYE ÖZEL İNDİRİM UYGULANMAMIŞTIR

Kent Konut AŞ bünyesinde satış ve pazarlama politikası olarak peşin ve toplu alım indirimleri, kurumsal kimlik indirimi gibi uygulamaların yönetim kurulu ve genel müdürlük kararıyla alındığı bilgisinin verildiği açıklamada ayrı ayrı şahıslar izin özel indirimlerin uygulanmadığı dile getirildi.

 

MÜŞTERİ BİLGİLERİ İLAN EDİLEMEZ

Kurumdaki tüm satış kararlarının yönetim kurulu ve genel müdürlük kararı ile yapıldığının da belirtildiği yanıtta, “Kimse için özel indirim uygulanmamıştır. Böyle bir uygulama yapıldığında ise o dönemdeki tüm kampanyalar hak sahiplerini kapsayıcı şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca satış yapılan kişilerin bilgilerinin ilan edilmesi ise hukuki olarak mümkün değildir” denildi.

 

İNCELEMELER SÜRÜYOR

Mahmut Civelek ve çevresindeki yakın kişilere yapılan satışlarla ilgili olarak da yöneltilen sorulara yanıt verildiği açıklamada, “Yapılan müfettiş soruşturmasında ne gibi bulgular elde edildiği hususunun yanıtı yoktur. Bu konudaki incelemeler sürmektedir. Bu sebeple elde edilen bulgular netlik kazanmamıştır. Müfettiş raporu tamamlandığında ise sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

13 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR