AKP İzmit İlçe danışmasında oy hedefi belirlendi

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından ilçe başkanlıklarında danışma meclis oturumlarına start verdi. İlk ilçe danı...

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından ilçe başkanlıklarında danışma meclis oturumlarına start verdi. İlk ilçe danışma meclisi önceki akşam AKP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından yapıldı. 27’nci danışma meclisi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma meclisine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Kadın Kolları Başkan Adayı Emine Zeybek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal, AKP Milletvekili aday adayları katılım gösterdi.

 

MEŞALELİ KARŞILAMA

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel Ankara temaslarından dolayı ilçe danışma meclis oturumuna katılamadılar. Danışma meclisi sonunda ise AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan salona gelmesine rağmen program bitmişti. Gençler İl Başkanı Ceyhan’ı meşalelerle karşıladılar. 

 

HEDEF GÖSTERDİ

Danışma meclisinin açılış konuşmasını Ali Korkmaz yaptı. Korkmaz, “Bu dava mazlumun gözlerinin yaşlarını silenlerin davasıdır. 28 Şubat millete yapılan bir darbedir. Bugün er ya da geç hesap vermekteler. Bu millet derin köklerinden güç alarak yapay fırtınalara aldırmadan geleceğe yürüyecektir. Hedefimiz, 7 Haziran genel seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçimlerinde aldığımız oyun üstüne çıkmaktır. Bizlere yakışan tüm teşkilatlarımızla birlikte milletvekili adaylarımıza sahip çıkmaktır ” diye konuştu.

 

“FARKIMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ”

Dengeleri sağlam bir ekip kurduklarını söyleyen Aysel Demirtaş, ”Bir kişiyi bile kaybetmeden hizmete devam ediyoruz. Biz AK kadınlar ülkemizin refahı, çocuklarımızın geleceği için durmadan çalışmaya hazır mıyız? İlçe Kadın Kolları teşkilatı olarak farkımızı oraya koymaya devam edeceğiz” dedi. İlçe Gençlik Kolları Kongresinden sonra vakit kaybetmeden çalışmalarına başladıklarını kaydeden Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal, “Kararlı ve azimli arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyor, üzerimize düşen görevi yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizler liderlerimizi Allah için seviyoruz” dedi.  

 

“YÜZDE 55 OY ALACAĞIZ”

İzmit İlçe Seçim İşleri Başkanı Muharrem Tutuş ‘Sandığa Sahip Çıkıyoruz’ etkinliği ile ilgili bilgilendirme yaptı. Tutuş, “7 Mart cumartesi günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmit’te 717 sandığa sahip çıkacağız. Sanıklarda her kademeden üç kişi hazır bulunacak. Hep birlikte sanıklarımızın başında öz çekim yapacağız” şeklinde konuştu. Nevzat Doğan ise “Milletvekili adaylarımız burada, hepsi birbirinden değerli. O süreç öyle kolay değil. Burada olmanız bizim için ayrı anlam kazandırıyor. Seçimlerde yüzde 55 oranında oy alacağız. Daha çok milletvekilini Ankara’ya göndereceğiz” dedi.

 

“YÜZDE 56’IN ÜSTÜNE ÇIKACAĞIZ”

İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu, “Kongre sürecinde yapılan çalışmalarda başarılar elde edildi. Bir tek eksiğimiz vardı. Onu da bugün Ankara’da  genel merkezimiz İl Kadın Kolları Başkan Adayı olarak Emine Zeybek’i belirledi. 14 Mart’ta kongremizi yapacağız. Kocaeli teşkilatlarına yakışır şekilde milletvekili aday adaylık süreci yaşadık. Diğer partiler bırakın vekil belirlemeyi meclis üyesi bile belirlerken birbirlerine girdiler. Bizler Kocaeli teşkilatlarına yakışır temayül gerçekleştirdik. Yüzde 56 oy oranının üstüne çıkacağız. 14 Mart’ta mahalle başkanları toplantısını yapacağız. Kocaeli’nin en ücra köşesine kadar ulaşacağız” diye konuştu. Serkan BORLAK

05 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR