‘Zübük’ diyen savcıya 2 ay hapis

Kocaeli'de görev yaptığı dönemde bir kamu görevlisine zübük dediği iddiasıyla hakkında dava açılan Cumhuriyet Savcısı İbrahim Karakaş'a 2 ay 15 gün ha...

BÜYÜT

Kocaeli'de görev yaptığı dönemde bir kamu görevlisine zübük dediği iddiasıyla hakkında dava açılan Cumhuriyet Savcısı İbrahim Karakaş'a 2 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz tarafından hazırlanan iddianamede, 2008 yılı kasım ayında o dönem Gölcük Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı sanık Karakaş'ın odasında meslektaşlarıyla oturduğu sırada, Bu zübük tarım müdürü benim 40-50 milyara ev aldığımı konuşuyormuş ifadelerini kullandığı belirtiliyordu. İddianamede, Gölcük Adliyesi'nde görevli 4 cumhuriyet savcısı ve 1 hakimin de söz konusu olaya ilişkin tanık olduğu ifade ediliyordu. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık İbrahim Karakaş ile dönemin Gölcük İlçe Tarım Müdürü müşteki Feza Baytöre katıldı. Duruşmada söz alan Baytöre, Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadeyi tekrar ettiğini belirterek, sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Cumhuriyet Savcısı Metin Arslan ise mütalaasında olay tarihinde sanığın yanında birçok kişinin bulunduğu sırada müşteki Baytöre'ye gıyabında zübük diyerek hakaret ettiğinin anlaşıldığını belirterek sanığın TCK'nın ilgili maddeleri uyarınca cezalandırılmasını istedi. Sanık Karakaş ise kendisinin yolsuzluk yaptığını öne süren Baytöre'nin bu konuda çeşitli dedikodular yaptığını belirterek, meslektaşlarıyla odasında toplantı yaptığı sırada da aldığı ev ve arabaya ilişkin belgeleri arkadaşlarına gösterdiğini ancak kimseye hakaret etmediğini savundu.

“ARAMIZDA SORUN YOKTU”
Müştekiyle aralarında hiçbir sorun olmadığını söyleyen Karakaş, Ancak kendisi hakkında bir bayana cinsel tacizde bulunduğu suçlaması nedeniyle soruşturma yapmam üzerine benden şikayetçi olmuştur dedi. İbrahim Karakaş, davanın düşürülmesini, aksi halde ceza verilmemesini ve lehine olan yasaların uygulanmasını talep etti. Sanık ve müştekinin dinlenmesinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Karakaş'ı hakaret etmek suçundan 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

2 YIL 15 GÜN HAPİS CEZASI
Sanığın duruşmadaki iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, cezayı 2 ay 15 güne indirdi. Hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına karar veren heyet, ayrıca sanığın 5 yıl adli denetime tabi tutulmasına hükmetti. Karar verdi.

06 Nisan 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR