“Aç tavuk kendisini darı ambarında hisseder”

MHP, SP ve BBP İl Teşkilatları’nın düzenlemiş olduğu aylık il başkanları toplantısında, CHP’li Hikmet Erenkaya’nın “Aday olsam SP’den bile oy alırım”...

BÜYÜT

MHP, SP ve BBP İl Teşkilatları’nın düzenlemiş olduğu aylık il başkanları toplantısında, CHP’li Hikmet Erenkaya’nın “Aday olsam SP’den bile oy alırım” sözünü değerlendiren SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Aç tavuk kendisini darı ambarında hisseder” dedi

Muhalefet partileri MHP, SP ve BBP İl Teşkilatları’nın aylık olarak düzenlediği il başkanları toplantısı iftar programı çerçevesinde önceki akşam MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ev sahipliğinde Kartepe’deki Manzara Restaurant’ta gerçekleştirildi. Üç muhalefet partisinin seçimlerde bir araya gelme ihtimalinin olmadığını dile getiren il başkanları, aralarında rekabet olduğunu da belirterek, toplanma amaçlarının sadece topluma hizmet amaçlı, çözüm bulma odaklı olduğunu vurguladılar.

“FAYDALI OLACAK”
İlk olarak söz alan ev sahibi Aydın Ünlü, Kocaeli siyasetini birlikte tartıştığımız güzel bir toplantı oldu diyerek, “Bu toplantılarımız devam edecek. Kocaeli’nin problemlerini irdelemek adına bu tür programlar faydalı olacak” dedi. Bayram sonrası siyasetin ilimizde daha da kızışacağını kaydederek söz alan BBP İl Başkanı Serhat Duyar ise “Her aday seçmenden az da olsa oy alacaktır. Adaylar hakkında konuşmam. Bu tür konuşmalar seçmene yapılmış ayıptır” şeklinde konuştu.

“ADAYLIĞIM SÖZ KONUSU DEĞİL”
Sonrasında açıklamalarda bulunan Sinan Ejderoğlu “Bizim bir araya gelmemiz kesinlikle menfaat amaçlı değildir. Mevcut durumdan memnun değiliz. Siyaseti çok iyi kullanmak gerekiyor” dedi. Sinan Ejderoğlu’nun Kartepe Belediye Başkanlığı için isminin geçtiğini, adaylığı düşünüp düşünmediğini soran basın mensuplarına cevap veren Ejderoğlu, SP İl Başkanı olarak önemli görevlerinin olduğunu belirterek, “Kartepe dünyada az rastlanan ilçelerden biri. Bu dönemde Kartepe’de adaylığım söz konusu değil. Bu insanlara hizmet etmek büyük bir mutluluk. ‘Aday olmam’ gibi bir açıklama doğru değil ama aday ol deseler bile şu an öyle bir durum yok. Parti olarak çalışmamız gerek çünkü” dedi.

“MAKYAJ BELEDİYECİLİĞİYLE OLMAZ”
Geçmiş yılların hesabını milletin AKP’den soracağını da ekleyen Ejderoğlu, “Makyaj belediyeciliği, gönül alma belediyeciliği ile bu iş olmaz. Bizansvari siyaset anlayışı işe yaramaz. Toplumda konuşmadığımız hiçbir şeyi de burada konuşmuyoruz. Diğer partiler de bize katılabilir” dedi. CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya’nın ‘Aday olsam SP’den bile oy alırım’ sözü üzerine de “Bundan rahatsızlık duymam. Ama aç tavuk kendisini darı ambarında hissedermiş” şeklinde konuştu.

“MİLLETİ ALAYA ALMIŞTIR”
Bu birlikteliğin bazı kişileri rahatsız ettiğini de dillendiren Serhat Duyar, “İnşallah diğer partiler de gelir de bu keyiften istifade ederler. ‘3 parti bir araya gelse AKP’nin oyunu alamaz’ gibi bir söylemde bulunan Mahmut Civelek, milleti alaya almıştır. Halk AKP’ye verdiği geri oyu almasını da bilir. Korkması gereken AKP, son dakika adayını gösterecek. Kendilerine güveniyorlarsa adaylarını erkenden açıklasınlar” diyerek sözlerini tamamladı.

06 Ağustos 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR