KOTO’da Malezya tanıtımı yapıldı

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) ülke tanıtım toplantıları, Malezya ile devam etti. Oda binasında düzenlenen Malezya Ülke Yatırım ve İş Fırsatları Bi...

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) ülke tanıtım toplantıları, Malezya ile devam etti. Oda binasında düzenlenen Malezya Ülke Yatırım ve İş Fırsatları Bilgilendirme Toplantısı’nda, siyasi istikrar, çok kültürlü yapısı, yatırımcı dostu ekonomi politikalarıyla Güneydoğu Asya'nın en önemli ülkelerinden birisi konumundaki 30 milyon nüfuslu ülkede iş ve yatırım yapmanın yolları anlatıldı.

 

ÖZDAĞ: YATIRIMLAR YAPMAK İSTİYORUZ

Toplantının açılışında konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Oda olarak üyelerimizi uluslararası pazarlara açmayı temel sorumluluklardan birisi olarak görüyoruz. Bu güne kadar 23 farklı ülkeden 31 farklı heyetle yaklaşık 320 yabancı iş insanını odamızda üyelerimizle buluşturduk. İş birliklerimizi sadece ihracat-ithalat boyutuyla sınırla tutmak istemiyor, yatırım konusunda da Kocaelili iş adamları olarak Malezya’ya yatırımlar yapmak istiyoruz” dedi.

 

SÜHEYLA ÇEBİ KARAHAN: İŞ VE YATIRIM YAPMAYI DÜŞÜNENLER İÇİN NEDEN MALEZYA?

Türkiye-Malezya İş Konseyi Başkanı Süheyla Çebi Karahan ise yaptığı sunumunda katılımcılara “Türk işadamları neden Malezya’yı tercih etmeli?” konusunda bir sunum yaptı. Malezya’da iş yapma yolları, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Malezya Ülke Masası Uzmanı Tuğrul Somuncuoğlu ve AB Genel Müdürlüğü STA Uzmanı Büşra Koç, gümrük vergisi muafiyeti başta olmak üzere çeşitli avantajlar sunan Türkiye-Malezya Serbest Ticaret Anlaşması’nın içeriği, ihracatta potansiyel arz eden tarım ve sanayi ürünleri, Malezya Dış Ticaret Geliştirme Kurulu Türkiye Ofisi Direktörü Idzham Abdulhamid ise ülkesindeki ticaret fırsatları üzerine kapsamlı bilgiler verdi.

 

GÖRÜŞMELER DE YAPILDI

Toplantının ‘başarı hikayeleri’ bölümünde de Türkiye-Malezya İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Çayırezmez, Fnss Savunma Sistemleri AŞ Malezya Program Direktörü Ceyhun Süer firmalarının Malezya’da gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaları anlattı. Toplantı, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ve görüşme bağlantılarının gerçekleşmesiyle sona erdi.

09 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR