Büro Emekçileri, Soma şehitlerini andı

    Büro Emekçileri Sendikası, Soma'da meydana gelen patlamada yaşamını yitiren işçiler için dün Saygı Duruşu ve basın açıklaması gerçekleştirdi. Mesa...

 

 

Büro Emekçileri Sendikası, Soma'da meydana gelen patlamada yaşamını yitiren işçiler için dün Saygı Duruşu ve basın açıklaması gerçekleştirdi. Mesai öncesinde Defterdarlık binası önünde açıklama yapmak üzere toplanan Defterdarlık çalışanları ve sendika üyeleri 'Soma'nın ateşi sermayeyi yakacak, maden işçisi yanlız değildir, taşeron çalışma yasaklansın' şeklinde sloganlar attı. Açıklamayı sendika adına ise Büro Emekçileri Sendikası Şube Sekreteri Gülüzar Ateş yaptı.

KAZA DEĞİL

Bir avuç kömür için ömür veren maden işçilerini saygıyla andıklarını belirterek sözlerine başlayan Gülizar Ateş, "Soma Kömür AŞ'ye ait ocakta meydana gelen patlama sonucu kaç kişinin hayatını kaybettiği aradan 30 saat geçmesine rağmen belli değil. Yüzlerce işçinin canına mal olan patlama kaza değil, yeterli iş güvenliği tedbiri alınmadığı için göz göre göre gelen iş cinayetidir" dedi.

TORBA YASA GERİ ÇEKİLMELİ

Bu katliamın failinin Soma Maden İşletmeleri AŞ olduğunu da kaydeden Ateş, "Bu katliamın sorumlusu işçilerin emeğine ve hayatına el koyan bu taşeron düzenini yasal hale getirenlerdir. Sorumlular, işçilerin yaşamlarına üç kuruş değer biçenlerdir. Sorumlusu AKP'dir. TBMM'de tartışılan torba yasa geri çekilmeli. Artık yaşanan iş cinayetlerinde bir can daha yitirmeye tahammülümüz yok" şeklinde konuştu. 

15 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR