Nebil Uzun; “Karaosmanoğlu namus ve şeref sözü verdi”

Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun, KEV Tesisleri’nin Kocaelispor’un olduğunu belirterek, “Bu konuda İbrahim Karaosmanoğlu, namus ve şeref sözü verdi. Seç...

BÜYÜT


Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun, KEV Tesisleri’nin Kocaelispor’un olduğunu belirterek, “Bu konuda İbrahim Karaosmanoğlu, namus ve şeref sözü verdi. Seçim yatırımı olduğu söylenemez” dedi
Kocaelispor’da bir numaralı gündem maddesi kuşkusuz Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) tesislerinin, Kocaelispor AŞ’ye devri. Yeşil Siyahlıların gelecek teminatı olarak görülen bu gelişme ile ilgili olarak Kulüp Başkanı Nebil Uzun kulüp binasında basın toplantısı düzenledi. Uzun, “Tesislerin Kocaelispor AŞ’ye devredilmesi için çabalarımız sonuna kadar devam edecek. Çünkü bu tesisler Kocaelispor’un tapulu malıdır” diye konuştu.
“KARAOSMANOĞLU, ‘TESİSLER KOCAELİSPOR’UN OLSUN’ DEDİ”
Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun, tesislerin Kocaelispor AŞ’ye devri ilgili olarak açıklamalar yaptı. Uzun “İbrahim Bey, Sefa Bey ve ben Sırrıpaşa Konağı’nda KEV Tesisleri’nin durumunu konuşmak için bir araya geldik. Sirmen, KEV Yönetim Kurulu’nu 15 gün içerisinde toplayacak. Kendisi, KEV Tesisleri’ni Kocaelispor, ya da Büyükşehir’e devri konusunda karar çıkarılmasını sağlayacak. Ancak biz kesinlikle tesislerin Kocaelispor’a devrini istiyoruz. Niçin Büyükşehir alsın? Mal bizim. Zaten Sayın Karaosmanoğlu da, ‘Tesisler Kocaelispor’un olsun’ diyor” şeklinde konuştu.
“HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALACAĞIZ”
Nebil Uzun, tesislerin geleceği ile ilgili olarak her türlü önlemi alacaklarını ifade etti ve “Tesisler Kocaelispor’a devredilmeden önce her türlü yasal düzenlemeleri yerine getirip tesisler ile ilgili önlemler alacağız. ‘İpotek yapılamaz, devri yapılamaz, satılamaz, herhangi bir bankaya teminat gösterilemez’ gibi tedbirler aldıktan sonra AŞ’ye devredilmesi için girişimlerde bulunacağız. Kısacası bizden sonra göreve gelecek olan yönetimler, tesisler ile ilgili kafasına göre işler yapamayacak” diye konuştu.
“KİMSENİN GERİ ADIM ATMA LÜKSÜ YOK”
Uzun “Sırrıpaşa Konağı’ndaki toplantıda her konuda el sıkışıldı, anlaşıldı. Kısa bir süre içerisinde KEV yönetimi 15 gün içerisinde toplanacak ve karar alınacak. Vakıflar Yasası’ndaki düzenleme ile birlikte vakıflar satış da yapabiliyor. Sembolik bir satış rakamı ile de tesislerimizi Kocaelispor’a kazandıracağımızı düşünüyorum. Açıkça söylemek gerekirse de bu saatten sonra kimsenin geri adım atma lüksü yok” şeklinde konuştu.
“BAKANLIĞIN PROJESİ”
Kulübün yıllarca kötü yönetildiğini ve her ay 4 FIFA dosyası ile ilgili ödemeler yaptıklarını belirten Uzun “Borçlardan dolayı transfer yapamıyoruz. Yazık günah her ay 4 FIFA dosyası taksidi ödüyoruz. Kısmet olursa ve bakanlığın –Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezi- projesini tesislerimize kazandırırsak kimseye bir ihtiyacımız olmayacak. Kulübümüzün gelir kaynaklarını doğru bir şekilde kullanırsak hızlı bir şekilde yukarılara doğru çıkacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

14 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR