Kartepe’de zafer Karakadılar’ın

CHP’de mahalle delegelerinin belirlenmesinin ardından ilçe kongrelerine dün başlandı. CHP Kartepe ilçe genel kurulu Kartepe Uzunçiftlik Düğün Salonu’n...

CHP’de mahalle delegelerinin belirlenmesinin ardından ilçe kongrelerine dün başlandı. CHP Kartepe ilçe genel kurulu Kartepe Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Cumhur Karakadılar ile Ender Salmankurt başkanlık için yarıştığı seçimde 188 mahalle delegesinin oy kullanma hakkı bulundu. Kurulda 17 kişilik ilçe yönetimi ve 34 il delegesi belirlendi.

 

GENİŞ KATILIM

CHP Kartepe İlçe kongresine; CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyürür, Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Cihan Çakır, Milletvekili adaylarından Cuma Karavar, Tamer Solakoğlu, Kemal Nişancı, Utkan Güneş, Ehlinaz Torun, Selma Başlak, eski İl Başkanı Cihat Altunyuva, eski İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Kartepe mahalle delegeleri ve partililer katıldı.

 

PARTİ İÇİ KAVGALARI ELEŞTİRDİ

Kongrenin divan başkanlığına Başar Değer seçilirken Fahrettin Aktaş, Zümrüt Sevinç katip üye oldu. Açılış konuşmasını yapan Haydar Akar, “Yine tek başına iktidar olan bir AKP ile karşı karşıyayız. Onların kendi ideallerini gerçekleştirmek için bir amaçları var. Bizlerin de onların amaçlarına ulaşmaması için daha güçlü bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Bakıyorum, CHP’de sadece kendi içimizde kavgalar daha ön planda. Ben bunu kabul etmiyorum” sözleri ile parti içi kavgaları eleştirdi.

 

“ÜZERİMİZE YAPIŞAN ETİKETLERİ YIRTAMADIK”

Akar, “Mecliste AKP’nin karşısında duruyorum; ama bakıyorum kendi partimizde birileri kendi partisinden arkadaşlarının karşısında duruyor. CHP demokrasi kültürünü en çok benimseyen partidir. Ama partimizde bazıları bırakın AKP’yi eleştirmeyi Genel Başkanımız dahil olmak üzere kendi partisini yerden yere vuruyor. Sonra da çıkıp CHP’ye oy istiyor. Bu kişiler yüzünden halk bize güvenmiyor. Güvenmedikleri için bize oy vermiyorlar. 7 Haziran’da projelerle ortaya çıktığımızda herkes bizi kopya etmeye başlamıştı. Ama üzerimize yapışan etiketleri bir türlü yırtamadık” ifadelerini kullandı.

 

“HALK BİZE GÜVENMİYOR”

Sözlerini sürdüren Haydar Akar, “Halk niye bize oy vermiyorlar biliyor musunuz? Çünkü bize güvenmiyorlar. Çünkü bize oy vermemek için bir bahane üretiyorlar. CHP’liler artık yan yana geldiklerinde birbirleri ile kavga etmekten vazgeçmeli. Bunu becerdiğimiz gün iktidar olacağımıza inanıyorum” diyerek kongre sürecinde aday olan tüm başkan adaylarına başarılar diledi.

 

“CHP İKTİDARINDA ÖZGÜRLÜKLER OLACAK”

Ardından söz alan Cengiz Sarıbay, “Ülkemizin durumu ortadır. Ekonomik kriz yaşadığımız şu günlerde ‘Ekonomi tıkırında’ diyerek halkı kandırıyorlar. Diğer taraftan 13 yıl içinde yürütülen dış politikalarla neredeyse dost olduğumuz ülke kalmadı. Ve en son basına vurulan prangayı hepimiz biliyoruz. Ama biz o yiğit gazetecilerin yanındayız ve her zaman yanında olacağız. Bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’ye yapılan saldırıyı da kınıyoruz. İnan ki CHP’nin iktidarında özgürlükler daha fazla olacak” şeklinde konuştu.

 

“SOSYAL DEMOKRAT KİMLİĞİMİZE DÖNMELİYİZ”

Adaylardan Ender Salmankurt, “Biz bu partide birilerini arkamıza alarak yolumuza çıkmadık. Davasına inanan arkadaşlarla yola çıktık. Seçildiğimiz takdirde Genel Merkez’den gelen her şey üyelerimizle anında paylaşılacaktır. Partinin kapısı daima açık olacak ve ışıkları sönmeyecek. Sıkılmadık el bırakmayacağız. Üniversite, sendika ve STK’larla ortak projeler yapacağız. Devrimci ve solcu kimliğimiz hatırlanacaktır. Bugün ülkemizde yaşadığımız durumu atlatmanın tek yolu sosyal demokrat kimliğimize geri dönmektir” ifadelerine yer verdi.

 

PROJELERİNİ AKTARDI

Salmankurt’un ardından konuşan Cumhur Karakadılar ise “Bugün karşınıza her alanda kendisini kanıtlamış ve takdir toplamış genç ve dinamik yönetim ile çıkıyorum sevgili delegeler. Partinin bir yol arkadaşı olarak karşınızdayım. Seçilirsek ilk olarak örgüt alanında eylem ve etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bir sonraki seçim için şimdiden çalışmalar başlamak, kadınlarımız ve gençlerimiz için eğitimler düzenlemek de projelerimiz arasındadır” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından delegelerin oy kullanımına geçildi. Ender Salmankurt’un listesinde yer alan Münir Sakarya, işe gitmesi gerektiği için listeden istifa etti. Seçime geçilmiş olması nedeniyle de yerine isim eklenemedi. Hilal GÜDÜCÜ

 

CUMHUR KARAKADILAR’IN LİSTESİ

İsmail Akbal

Tamer Ejderoğlu

Hakan Erben

Ferda Gözütok

Fatih Harbi

Gözde İçer

Saim Keskin

Nuray Kılıçalan

Sercan Batur

Tevfik Mayda

Kadir Oruç

Nurcihan Özdağ

Mehmet Sevinç

Savaş Şafak

Hülya Uzuner

Mustafa Yılmaz

 

İL DELEGELERİ

Ahmet Önem

Başar Değer

Bülent Sarı

Cem Acar

Cemal Yıldız

Cumhur Karakadılar

Çetin Doyuran

Ferda Gözütok

Ferhan Şensoy

Gıyaseddin Karaca

Hakan Bekil

Hakan Erben

Hamza Özcan

Hasan Cebeci

Hilmi Selçuk

Hüseyin Koçak

İlyas Yalçın

İsmail Akbal

İsmail Akbaş

Latif Akbulut

Mehmet Aydın

Musa Ejderoğlu

Musa Koşar

Musa Övünç

Nalan Seçkin

Nilay Merttürk

Nurdan Çalışkan

Sabri Soyar

Sabri Yıldız

Sadettin Ardıç

Sevda Ataman

Şükrü Selçuk

Turgut Kotil

Yakup Oğuz

 

ENDER SALMANKURT’UN LİSTESİ
Esat Aydın

Sait Engin

Muzaffer Kaplankıran

Engin Kaygusuz

Zeki Kolay

Beyhan Korkmaz

Yasemin Kıran

Yalçın Öner

Necdet Özbek

Ramazan Senem

Cengiz Şengül

Salih Şengül

İL DELEGELERİ

Cem Acar

Fahrettin Aktaş

Selahattin Altınkaya

Avni Baydar

Kemal Bayhan

Hakan Bekil

Fikret Çakar

Erkan Çakmak

Ayfettin Dede

Efraim Dede

Mehmet Demirel

Çetin Doyuran

Fahri Erçetin

Talat Gül

Pervin İmamoğlu

Recai İpek

Muzaffer Kaplankıran

Gürsel Karahan

Şemsettin Karagöz

Hüseyin Koçak

Temel Ofluoğlu

Çetin Oral

Serap Özmen

Birkan Özdemir

Ender Salmankurt

Bülent Sarı

Mustafa Sarı

Salih Şengül

Ferhan Şensoy

Zekeriya Topal

Arif Umut

Aslı Yılmaz

Özden Yılmaz

Erhan Zoboğlu

28 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR