Çocuklara sigaranın zararları anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen, okullarda 6. sınıf öğrencilerine sağlıklı yaşam ve sigaranın zararları,...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen, okullarda 6. sınıf öğrencilerine sağlıklı yaşam ve sigaranın zararları, velilere ise ergen sağlığı seminerleri devam ediyor. İlimizde 2015 yılında 44 okulda 53 seansta 3 bin 544 öğrenciye ulaşıldı. Halk sağlığı eğitimlerinde ise 95 seansta 3 bin 478 kişiye bilgi aktarıldı.

 

ÇOCUKLARA SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

Çocuklara sağlıklı yaşam için düzenli spor yapmaları, uyku düzenine dikkat etmeleri, hijyen ve sigaranın sağlığımıza yaptığı zararlar, pasif içiciliğin çocuklara etkileri, sigaranın ülke ekonomisine verdiği zararlar, verilen seminerlerde anlatıldı. Ayrıca çocuklara sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları için mutlaka spor yapmaları, drama, müzik gibi sanat etkinlikleriyle uğraşmaları söylendi.

 

VELİLER İÇİN EĞİTİM

Çalışmalar kapsamında velilere yönelik de ergen sağlığı başlığı altında çocuklarda büyüme-gelişme, ergenin genel fiziksel özellikleri, hijyen, uyku düzeni, ergenlikte beslenme, kötü alışkanlıklardan çocukları koruma, sporun önemi ve ergenlikte iletişimin önemi anlatıldı.

13 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR