Umutlu: Bulut’un ipini kısa tutun

Sert sözler kullanan Umutlu, “Nevzat Doğan, Bulut’un ipini kısa tutsun, yoksa biz onu kum torbası olarak görürüz” dedi.   İzmit Belediye Meclisi CHP...

Sert sözler kullanan Umutlu, “Nevzat Doğan, Bulut’un ipini kısa tutsun, yoksa biz onu kum torbası olarak görürüz” dedi.

 

İzmit Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ersin Albayrak ve İmar Komisyonu Üyesi CHP’li meclis üyesi Ercan Umutlu, Alikahya’da yaşanan olaylı yıkımla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

 

“EV SAHİBİ KABUL ETMİŞ”

Başkan yardımcısı İbrahim Bulut’un ‘Yıkım kararında CHP’lilerin imzası var’ açıklamalarına cevap veren Ercan Umutlu, “Yıkımların kanunen yapılması gerekiyordu, bu sebeple imzaladım. Ama vicdanen rahat olmadığım için yıkımlar esnasında vatandaşların yanında oldum. İbrahim Bulut ise o kararı imzalamasaydım yıkmayacaklardı gibi bir hava oluşturdu. Encümen Müdürü Ramazan Bingöl’ün hazırladığı evrakta ilk imzayı zaten yapı sahibi attı. Daha sonra AKP’li meclis üyeleri attı ve en son olarak ben imza attım. Zaten evrakta yapı sahibi kaçak olarak yapı yaptığını kabul etmiş” dedi.

 

“İHALE BENDE KALDI”

Kendisinin Alikahyıların önüne atıldığını ve hedef gösterildiğini dile getiren Umutlu, “Biri çıkıp bana küfür etse, saldırsa, İbrahim Bulut ne yapacak? Kanunen imza atmak zorundaydım. Çünkü yıkım kararında kanuni bir sorun yok. Fakat vicdanen rahat olmadığımı her fırsatta dile getirdim. Bu sebeple yıkımlarda vatandaşın yanında yer aldım” diye konuştu.

 

“KUM TORBASI GİBİ OLUR”

İbrahim Bulut’un CHP’ye yönelik eleştirilerine de yanıt veren Umutlu, şöyle konuştu: “2009’dan sonra yapılan kaçak yapılar için, su ve elektriklerin açılması amacı ile verilen evraklar, CHP örgütlerinden değil, belediyeden temin edildi. Bulut’un CHP takıntısı var. Utanmasa kelliğinin sebebini bile CHP’den bilecek. Açıklamaları kendini aşmış vaziyette. Bu kadar utanmazca siyaset yapılmaz. Nevzat Doğan’a sesleniyorum. İbrahim Bulut’un ipini kısa tutsun. Yoksa biz bu zatı kum torbası gibi görürüz.”

13 Mart 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR