Yaşar Sönmez ve Orhan Sarısüleyman, AKP’ye geçti

Sarısüleyman ve Sönmez'in rozetlerini Bakan Işık takarken törende konuşan Sönmez, "Fırsatçı değilim, partime güç katacağım" dedi.   Programa, Bilim Sa...

Sarısüleyman ve Sönmez'in rozetlerini Bakan Işık takarken törende konuşan Sönmez, "Fırsatçı değilim, partime güç katacağım" dedi.

 

Programa, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra, İl Genel Meclisi eski Başkanı Fahim Kılıç, milletvekili adayı Sami Çakır, Karadağ Müftüsü Rıfat Feyziç, eski belediye başkanları ve partililer katıldı. Kartepe İlçe Başkanlığı önündeki açık alanda gerçekleştirilen törende polis geniş güvenlik önemleri alırken eski CHP'li Yaşar Sönmez, tören alanına gelir gelmez, partililer kendisiyle fotoğraf çektirme yarışına girdi.

 

“PENSİLVAYA'DAN AKIL ALIYORLAR”

İlçe Başkanı Hasan Kandaz, "7 Haziran öncesi önemli bir programdayız. İnşallah yaptığımız çalışmalar neticesinde Kartepe'den çok iyi haberler alacaksınız" diyerek Sönmez ve Sarısüleyman'a “Aramıza hoş geldiniz. Gücümüze güç kattınız" dedi. Ardından konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Söz konusu halka hizmet olduğu zaman kim nerede nasıl siyaset yapıyor ise doğruyu gördüğü zaman yanımızda yer alıyor. AK Parti'nin karşısında cephe oluşturan hayat görüşüyle, siyasi görüşüyle yola çıkan siyasi partiler bütün bunları bir kenara bırakmış, Pensilvanya'dan akıl alıyor" diyerek muhalefetin hükümete karşı ortak hareket ettiğini söyledi.

 

“PEHLİVANI ALTEDEMEZLER”

Üzülmez'den sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Orhan Sarısüleyman ve Yaşar Sönmez kardeşlerim benim siyasette sevdiğim arkadaşlar. Yaşar Beyle iki dönem birlikte belediye başkanlığı yaptık. Beyefendi kişiliğiyle biz onun yanında olduk o da bizim yanımızda oldu. Yaşar Bey her zaman doğrunun ve hizmetin yanında yer almıştır. Partimize değer katar. Önümüzde önemli bir hamle var. Bize göre pehlivanlar bire bir güreşir ama bütün hepsi bize saldırıyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar milletin pehlivanını asla alt edemezler. Bir dikili ağaçları yok. Biz hizmet partisiyiz" diye konuştu.

 

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Karaosmanoğlu'ndan sonra konuşma yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, "Her iki abimizi de tebrik ediyorum, aramıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Millete hizmet etmek isteyen herkese kapımız açık. Eski Türkiye'yi isteyen 4 parti, çözüm süreci diyen, analar ağlamasın diyen sadece AK Parti. Sınavlarda dört yanlış bir doğruyu götürür derler ama bu siyasette tam tersidir. 7 Haziran'da 4 yanlış tek doğru olan AKP'yi yeniden getirecek" diyerek partililerine sandığa sahip çıkma uyarısını yineledi. Ardından Bakan Işık, eski CHP'li yeni AKP'li Yaşar Sönmez'e rozetini taktı.

 

“FIRSATÇI DEĞİLİM”

Rozeti takıldıktan sonra konuşan Yaşar Sönmez, "O dönemde bir baba edasıyla her zaman yanımızda oldu. O dönemki il başkanı Sayın Bakanımız da bize hiçbir zorluk bırakmadı ona da teşekkür ediyorum. Şer odaklarına karşı dik durabilen, hizmeti üretme alternatifi olmayan AKP'deyim, sizinleyim. Hiçbir zaman fırsatçı olmadım bu davaya güç katabileceğime inanıyorum" diyerek Şemzi Tebrizi'nin sözleriyle konuşmasını tamamladı. Son olarak rozeti takılan ve söz alan ANAP il eski Başkanı Orhan Sarısüleyman, "Bizim AKP'ye zaten gönül üyeliğimiz vardı. Gönül üyeliğimizi, resmileştirmek ve ölümcül hale getirmek için buradayız. Aranıza saf tutmaya, safları sıklaştırmaya, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye geldim" diye konuştu.

 

MÜFTÜ'DEN BÜYÜK DESTEK

Karadağ Müftüsü Rıfat Feyziç, "Hayatımda ilk defa Kartepe'de bulunuyorum. Toplu bir ekiple geldik. Müslüman bir azınlık Boşnak olarak buraya geldim. Burada AKP'yi desteklemek bence siyaset değil, AKP bir davadır. Biz Balkan Savaşları'nda Osmanlı'dan ayrılınca yetim kaldık. Bu adam (Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek) çiçeklerin yanında en güzel çiçek. Karanlık içinde bir aydınlık olmaya başladı. Bu aydınlık Balkanlara kadar geldi. 100 yıldan sonra ilk defa kendimizi kimsesiz görmüyoruz. Karadağ’da bütün Müslüman okulları kapatılıyordu. İmam Hatip Lisesi açıldı Karadağ'a ve 2012 yılında ilk mezunlarını verdi. Lütfen sadece kendinizi düşünmeyin bizi de düşünün" şeklinde konuştu.

 

“HİZMETTE HİÇ AYRIM YAPMADIK”

Ülkesine ihanet etmeyenlere asla kem gözle bakmadıklarını belirten Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Ülkenin birlik ve beraberliğine kem gözle bakanlara olumlu bakamayız. 2004 yerel seçimlerinin ardından 45 belediyenin 32’si bizim partimizdendi. Diğerleri diğer partilerde. Ama biz hepsine eşit davrandık. Bunun için isterseniz gidin Hikmet Erenkaya’ya sorun. O ne zaman beni arasa ben her zaman yanında oldum. Ben il başkanıyken hiçbir zaman önüne engel çıkarmadık. Eğer engel çıkarsaydık belki 2004’te Büyükşehir’i alamazdık. İbrahim Başkan bir ağabey gibi davrandı. Hizmette hiç ayrımcılık yapmadık” dedi.

 

“TRANSFER DEĞİL, PAZARLIK YOK”

Son olarak söz alan Bakan Işık, "77 Milyonu kardeş bildik. Elbette siyasi partiler olacak ama biz siyasette siyasi partileri düşman değil, rakip gördük. Bizim kardeşimizdirler. Keşke bu anlayışla hareket eden muhalefet olsaydı. Biz ülkesine ihanet etmeyenlere kem gözle bakmadık. Ülkenin birliğine ve dirliğine kast edenlere olumlu bakamayız. Şimdi Yaşar Sönmez kardeşimiz aramızda. Birileri 'Ne pazarlığı yaptı' diye konuşuyor. Belediye başkanı pazarlığı yapsa daha 4 sene var. Türkiye'de bir takım şer güçlerinin oyununu görmezden gelenler partimize her gün katılan insanların geçişini transfer olarak değerlendiriyorlar. Yaşar Sönmez ve Orhan Sarısüleyman kardeşlerime partimize hoş geldiniz diyorum" dedi. Serkan BORLAK

03 Haziran 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

kadir - a k p de seni kovar geri gelsende sen kabul etmez c h p bu tip şahaslar tutarsız menfatlarını düşünen insanlar sana destek verdim helal etmem

Yanıtla . 0Beğen 03 Haziran 09:25
02

köylü - adam bildik pesıne gıttık yanılmısız adını duymak ıstemıyorum onun nefretlık bırısıymıs

Yanıtla . 0Beğen 03 Haziran 09:25
01

zeynep - Yaşar Sönmez ne menem bir adam olduğunu biz bilirdik de bilmeyenler de öğrendi. En çok zamanında Ömer HAZER' İ yiyerek seni seçenlerin yüzünü merak ediyorum. Geç kaldın be koçum uçak düşüşe geçti ayrıca senin gibilere o beğenmediğim partide bile paye vermezler. Bu yaptığın gen kızın zengin diye 90 yaşında adama varmasına benzer halbuki adam hasta, bir ayağı çukurda ölüm yakın ortada kalacaksın.

Yanıtla . 0Beğen 03 Haziran 09:25
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR