“İlk fizik muayene hayattaki en önemli fizik muayenedir”

Kocaeli Aile Hekimleri Derneği (KAHED) ile VM Medical Park Kocaeli Hastanesi iş birliğinde düzenlenen ‘Yeni doğan muayenelerde dikkat edilecek hususl...

Kocaeli Aile Hekimleri Derneği (KAHED) ile VM Medical Park Kocaeli Hastanesi iş birliğinde düzenlenen ‘Yeni doğan muayenelerde dikkat edilecek hususlar’ konulu konferans, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez’in sunumuyla gerçekleştirildi. VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde gerçekleştirilen konferansa KAHED Başkanı Recep Pehlivan’ın yanı sıra yaklaşık 35 aile hekimi katılım gösterdi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Benzer bir organizasyonu yine VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nin ev sahipliğinde ve doktorları eşliğinde gerçekleştirdiklerini söyleyen KAHED Başkanı Pehlivan, “Aile hekimlerimizi bilinçlendirmek açısından desteklerini her zaman yanımızda hissettirdikleri için tüm hastane yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. 

 

GÜNLEMEZ BİLGİ VERDİ

Doç. Dr. Ayla Günlemez, Yenidoğan bebeğe yapılacak olan ilk fizik muayenenin hayattaki en önemli fizik muayene olduğunu söyledi. Günleme, “Bunun nedeni, hayatı kısa süre içinde ya da uzun zamanda tehdit edebilecek birçok anomalinin bu muayene sırasında saptanmasıdır. Özellikle şeker hastalığı ve hipertansiyon sorgulanmalı” şeklinde konuştu. 

02 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR