Umuttepe’de Lice protestosu: 20 gözaltı

    Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, öğrenciler saat 09.30'da yapılacak sınavlara girdiği esnada, yaklaşık 30 kişilik bir öğrenci grubu f...

 

 

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, öğrenciler saat 09.30'da yapılacak sınavlara girdiği esnada, yaklaşık 30 kişilik bir öğrenci grubu fakülteye girdi. Kapıları kapatarak fakülteyi işgal eden ve pankart açıp sloganlar atan gençlere ilk müdahale özel güvenlik görevlilerinden geldi. Ancak özel güvenlik görevlileri yetersiz kalınca talep edilmesi üzerine üniversiteye çevik kuvvet ekipleri geldi ve 20 örenci gözaltına alındı.

SON NOKTAYI POLİS KOYDU

Düzenlenen basın açıklamasının ardından eylemci öğrenci grubu bu sefer de yerleşkenin ana giriş kapısına yöneldi. Sayıları 100’ü bulan eylemci grup kapıdan bir anda geçmek isteyince yine gerginlik oluştu. Güvenlik görevlilerin eylemcilere öğrenci kartı sormasıyla başlayan gerginlik arbedeye dönüştü. Büyüyen gerginliğine son noktayı polis koydu. Özel güvenlik görevlilerine yolu açabileceklerini söyleyen polis ekipleri eylemcileri güvenlik önlemleri altında İletişim Fakültesi’ne kadar izledi. Burada bir süre daha Lice olaylarına yönelik slogan atan grup bir basın açıklaması daha düzenledi. Basın açıklamasını okuyan Fettan Bulgan konuşmalarıyla hem günü özetledi hem de ileride yapacakları eylemlere ve karışacakları olayları işaret etti.

YANDAŞ MEDYA 3 MAYMUNU OYNUYOR

Fettan Bulgan “Lice’de işgalci Türkiye Cumhuriyeti ordusunun faşist güçleri orada 2 arkadaşımızı katletti ve birçok arkadaşımızı da yaraladı. Bu yüzden biz de İzmit-Umuttepe’den bir direniş köprüsü kurmak istedik. Yandaş medya ölümlere sessiz kalmakta ve milyonlar üç maymunu oynamaktadır. Ama gençler olarak ne katliamlara, ne de bu duyarsızlığa tepkisiz kalacağız. Her yeri Lice’ye çevireceğiz. Direnişi her yere yayarak işgalcileri topraklarımızdan atacağız”

KATİL DEVLET YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

Bulgan, “Arkadaşlarımız bugün Lice’deki olaylara tepki amacıyla İletişim Fakültesi’ni işgal etti. Amaçları medyanın 3 maymunu oynamasındandır. Bilinsin ki, bundan sonra eylemlerimiz basın açıklamaları, mum yakmalar, yas tutmalarla sınırlı kalmayacak. Bugün önceden soruşturma açılmış arkadaşlarımızın soruşturmalarının geri çekilmesini isteyecektik. Ancak katil devlet yine gerçek yüzünü gösterdi. Bizim olan üniversiteden, bizi darp ederek çıkardı ve 20 arkadaşımızı gözaltına aldılar. Bu kabul edilemez bir durumdur. Onların derhal bırakılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Kalabalık grup basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldılar. Gözaltına alınanlardan öğrencilerden isimleri öğrenilenler: Senem B., Aslı D., Binali A., Sezen A., Berzan T.

09 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ÖMER SERT - bu eylemlere karışanların okuldan atsınlar.bunları gayesı okumak değil.bakın o zaman olay molay olur m.

Yanıtla . 0Beğen 09 Haziran 10:20
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR