Vali Güzeloğlu’ndan öğretmenlere başarı belgesi

Destekleme ve yetiştirme kursuna teşvik anlamında örnek teşkil eden Okul Müdürleri ve Öğretmenlere Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından te...

Destekleme ve yetiştirme kursuna teşvik anlamında örnek teşkil eden Okul Müdürleri ve Öğretmenlere Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından teşekkür belgeleri verildi. Kocaeli Valiliği Karamürsel toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Daire Başkanları, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

‘ÜCRETSİZ KURSLAR’

Programın açılış konuşmasın da İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Dershanelerin kapatılmasının ardından öğrencilerin derslerine katkı sunmak adına bakanlığımız tarafından destekleme ve yetiştirme kurslarına başlandı. Bu kursların eğitimde son derece etkin olacağını biliyoruz. Bugün yapılan sınavlarda kentimizde bir başarı sağlanmışsa bu başarının arkasında sayın valimiz vardır. Bu anlamda ben valimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘KATILIM OLDUKÇA YÜKSEK’

Kurslara gelemeyen öğrencilere sosyal dayanışma vakfı tarafından tahsis edilen araçlarla öğrencilerin kurslara katılmaları sağlanmıştır diyen Çelik “Ayrıca öğrencilerimizin kurs ortamlarının daha iyi olması için valiliğimiz tarafından oldukça ciddi çalışmalar yapılmıştır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de dershanelerin kapatılmasının ardından açılan ücretsiz olarak verilen destekleme ve yetiştirme kurslarına katılım ise oldukça yüksek seviyededir “ açıklamasında bulundu.

 

AKLIN KULLANILMASI VE EĞİTİLMESİ İÇİN BİR İHTİYAÇTIR

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in ardından konuşmasına başlayan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Eğitimde kaliteli olması için öğrencilerin üzerinde büyük emeği olan tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum. İnsanımızı geleceğe hazırlamak ve eğitimin daha kaliteli olması için çalışan tüm öğretmenleri tebrik ediyor. Eğitim insanlık için en önemli ihtiyaçlardan biridir. Eğitim insanın aklın kullanılması ve eğitilmesi için bir ihtiyaçtır. Her toplumun en önemli kavramı eğitim ve eğitimcidir” ifadelerini kullandı.

 

‘ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR’

İlimizin her köşesinde sergilediğiniz çabanın çok değerli olduğunu biliyoruz diyen Vali Güzeloğlu “Bu açıdan önceliğimizin eğitim olduğunu her seferinde dile getiriyoruz. Görev ilk başladığımız günden itibaren eğitime gösterdiğimiz değer ve önem aşikârdır. Türkiye’nin en önemli illerinden biri olan Kocaeli eğitim alanında çok gerisinde olmamakla beraber kentimizin eğitim alanında daha iyi noktada olması için çalışıyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmasında “Eğitimde büyük değişim yaşanıyor” sözlerini kullanan Güzeloğlu, “Kocaeli’miz bu başarı grafiğine sürdürülebilir bir inançla devam ediyor. Bugün kapatılan dershaneler yerine öğrencilerimizin yetişmesini sağlamak için açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarında emek veren siz değerli öğretmenlerimize teşekkür etmek için bir araya geldik. Memnuniyetle ifade ediyorum ki Kocaeli bu kurslara katılımda Türkiye’nin en ön sıralarında yer alıyor” dedi.

 

‘MİMAR ÖĞRETMENLER’

Marifet iltifata tabidir. Bizim toplum geleneğimizde eleştirmek çok yaygındır Güzeloğlu “Ama artık başarıyı takdir etmek zamanıdır. Bu sebeple 12 ilçemizin dönemsel olarak başarı gösteren siz değerli öğretmenlerimize başarı belgeleri ile teşekkür ediyorum. Zira eğitimde bu denli başarı olmamızın en önemli unsuru siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Önümüzdeki haftadan itibaren başarılarınızı kamuoyu ile paylaşacağız” açıklamasında bulundu.

 

‘SONUÇLARI PAYLAŞACAĞIZ’

Kocaeli’nde göreve başladığından itibaren eğitim alanında ciddi adımlar atıldığını dile getiren Güzeloğlu, “1 Ekim 2014 okul öncesi eğitimde 62.sıradaydık bugün ise 27.sıraya geldik. Ancak Kocaeli için 1.sıra dışında yer alınan hiçbir yer başarı olarak kabul edilemez. Keza okul öncesi eğitimi önemsiyoruz. Çünkü okul öncesi eğitim bir çocuğun tüm becerilerinin ortaya çıktığı bir dönemdir. Lisans yerleştirme sıralamasına baktığımızda devraldığımızda Türkiye ortalamasının altındaydık ancak son 3 sınavda ciddi bir başarı kat etmiş durumdayız. Yakında bu sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

 

‘BİLGİ ÇAĞINDA YAŞIYORUZ’

Aklın ve bilginin egemen olduğu bir çağdayız diyen Güzeloğlu “Dünya 4.sanayi devrimini konuşuyor. Artık Türkiye nitelikli nüfusu ile akıllı ürünlere akılsızca kaynak aktaran bir ülke profilinden çıkmalıdır. Bilgiyi üreten ve bilgiyi en doğru şekilde kullanması gereken bir ülke olmalıyız. Öğretmenlerimizde çocuklarımızı buna göre yetiştirmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

04 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR