Konca’dan Masum Türker’e: Bizle ilgili haber vermek Türker’in üzerine vazife değil

Konca; “Öncelikle belirtmek isteriz ki Masum Türker’in bu açıklamaları hiçbir gerçek bilgiye dayanmayan, spekülatif bir açıklamadır. Bu açıklaması il...

Konca; “Öncelikle belirtmek isteriz ki Masum Türker’in bu açıklamaları hiçbir gerçek bilgiye dayanmayan, spekülatif bir açıklamadır. Bu açıklaması ile HDP’ye karşıtlığında birleşen partiler kervanına DSP ve onun Genel Başkanı Masum Türker de katılmıştır. Türker’in bu açıklamasını, Türkiye’de seçimlerin kilit partisi haline gelen partimiz üzerinden kendisini ve partisini gündemleştirme ve tartıştırma çabası olarak değerlendiriyoruz dedi.

 

“ÜZERİNE VAZİFE DEĞİLDİR”

“HDP hakkında ‘haber vermek’, başka bir partinin genel başkanı olan Masum Türker’in hakkı olmadığı gibi üzerine vazife de değildir” diyen Konca “Bütün bu algı yaratma çabaları, HDP hakkında konuşmanın bile ne derece gündem yarattığını, HDP’nin büyüklüğünü göstermektedir” diye konuştu.

 

TAVSİYEDE BULUNDU

HDP olarak Masum Türker’e tavsiyede bulunan Ali Haydar Konca; “HDP üzerinden kendisini gündemleştirmek gibi umutsuz bir çabaya girmek yerine, Türkiye’nin yapısal demokratik sorunlarına kapsamlı bir çözüm programı sunarak siyasette başarılı olmaya çalışmasıdır” dedi.

 

Açıklamasına devam eden Konca; “HDP, 1 Kasım seçimlerine büyük bir moral ve görkemli bir kenetlenmeyle hazırlanmıştır ve 1 Kasım seçimlerinde halklarımızın büyük desteğini alarak, Türkiye halkların barış ve demokrasi taleplerini gerçeğe dönüştürecektir” şeklinde açıklamasını bitirdi.

28 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR