Bakan Işık'tan Dilovası gençlerine müjde

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İl...

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Kaya, İl yöneticileri, Ana kadame yöneticileri, gençlik kolları yöneticileri ve meclis üyeleri ile Turgutözal ve Kayapınar mahallesindeki gençler ile bir araya geldi.


GENÇLERİN HİZMETİNDEYİZ

Programda gençlerin soru ve isteklerini dinleyen Bakan Işık gençlerin sosyal ve spor faaliyetleri yapılacak bir yer talebine cevapsız kalmadı. Bakan Işık,"Biz gençlerimizin hizmetindeyiz. Burada genç kardeşlerime söz veriyorum Belediye Başkanımız uygun bir yer ayarlayacak ve uygun bir yere açık spor tesisi yapacağız. Geleceğimiz olan gençlik için elimizden gelenin fazlasını yapmak için gece gündüz çalışıyoruz.

 

DİLOVASI’NDA ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Dilovası’nda önceliğimiz eğitim diyen Bakan Işık, Dilovası’nda kadrolu öğretmen açığını kapattık. Artık öğretmenlerimiz kadrolu ve eğitim alanındaki eksiklikleri tamamladık. Dilovası’na okul sayısının %300 arttırdıklarını belirtti.


ÇÖP DEPONİ ALANI KAPANACAK

İzaydaş çöp deponi alanı ve Kömürcüler OSB ile ilgili gençlerin sıkıntılarını dinleyen Bakan Işık ikinci müjdeyi de verdi. Işık, Dilovası İzaydaş’ın 2016 yılı sonunda kapatacağız ve o alanı tamamen ağaçlandıracağız. Dilovası'nda vatandaşımızı rahatsız eden veya çevreye zarar verecek hiç bir şeye izin vermedik ve bundan sonrada izin vermeyeceğiz.


KÖMÜRCÜLER OSB ALANINI LOJİSTİK TİCARET MERKEZİNE ÇEVİRECEĞİZ

Kömürcüler OSB ile ilgili Kocaeli Büyükşehir ve Dilovası Belediyesi ile ortak çalışmalarının olduğunu belirten Bakan Işık, İl Başkanlığı dönemimde bizden alanı büyütmeyi talep ettiler biz buna karşı çıktık ve izin vermedik. Dilovası'nın sıkıntısı bizim sıkıntımız, ortak bir çalışma ile Kömürcüler OSB alanının lojistik ticaret merkezi haline getirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.


50 GENÇ AK PARTİYE KATILDI

Program sonunda Hakan Ablak ve beraberindeki 50 genç Ak Partiye katılım sağladı. Katılım sağlayan Hakan Ablak ve ekibine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Ak Parti rozetini taktı.

27 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR