CHP’nin ön seçimine 22 itiraz

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım il binasında yaptıkları basın toplantısında belediye meclis üyelikleri için 8 Şubat’...

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım il binasında yaptıkları basın toplantısında belediye meclis üyelikleri için 8 Şubat’ta yapılan ön seçim hakkında açıklamalarda bulundu. İl ve ilçe yönetim kurullarının ortak olarak yaptığı basın toplantısında konuşan Kuşkan ön seçime 22 itirazda bulunulduğunu fakat bu sayının şuan 16-17’lere düştüğünü açıkladı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU YOĞUNLUĞU

Yalçın Kuşkan, il ilçenin ortak olarak yaptığı bu toplantının gerekçesini açıklayarak, “16 Şubat tarihinde genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu saat 14.00’da Yahyakaptan mahallesinde ki Recep Topaloğlu spor salonunda aday tanıtımına katılacak. Genel başkanımız Türkiye ve Kocaeli kamuoyuna çeşitli mesajlar verecek” diyerek yoğunluklarının Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretiyle ilgili olduğunu ifade etti.

CHP’DE SIKINTI YOK

 Ön seçimiyle ilgili yapılan itirazlar hakkında konuşmaya devam eden Kuşkan, “İzmit’te yaptığımız eğilim yoklamasında kısmi bir sıkıntı yaşanmıştır. İl örgütü olarak değerlendirmeleri yapacağız. CHP 2 yıldır kayda değer bir sıkıntı yaşanmamıştır” diyerek AKP’nin ilçelerin çoğunda ciddi bir şekilde baş aşağı gittiğini, CHP’nin ise yukarıya doğru bir yükselişte olduğun söyledi. Kuşkan başkan adaylarının ve meclis üyesi adaylarının ilçe seçim kurullarına sunuluş tarihinin 18 Şubat saat 17.00’a kadar olduğunu ifade etti.

İL OLARAK BU SORUNLARI ÇÖZERİZ

Belediye meclis üyesi aday adaylığı için yapılan ön seçimde, CHP ilçe gençlik kolları başkanı Birol Sağlam meclis üyesi aday adayı olmuştu. Birol Sağlam’ın akrabasının sandık başkanı olduğu bir sandıkta Sağlam’a çıkan oyların fazlalığıyla alakalı söylemleri yanıtlayan Kuşkan, “Bu kadar fazla detay parti örgütünün bilmesi gereken detaylardır. Bu detaylar üzerinde biz de, hukukçu arkadaşlarımız da çalışıyorlar. Bazı sıkıntılar var ve yaşanmıştır, aşılır. Biz il olarak bu sorunları çözeriz. Ben siz yerine görev yapıyor olsam bu sorundan ziyade CHP’de ki demokrasiyi ortaya koyardım. Bu farkındalık ortaya konulursa bir gerçeğin altı çizilmiş olur” dedi.

CİVELEK’E GİDİP SORUN…

Sözlerine devam eden Kuşkan, “Buranın 90 yıldır var olmasının bir nedeni vardır. İsteyen istediğini konuşur, bunlar başı bozukluğa sebep olmaz. Yasaklar başı bozukluğa sebep olur. Çok ufak bir şey olmuş olmasına rağmen buraya böyle arı kovanına çomak sokar olmaktan ziyade demokrasi ortaya konulmalıdır. Civelek’e gidip sorun; 2 ay önce bütün belediye başkanlarını çok başarılı dedi. 2 ay sonra 6 tanesini aday etmedi. Yoksa bir operasyona mı maruz kaldılar?” şeklinde konuştu. 

11 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR