TÜGVA Kocaeli’nin Ziyafet Sofrası, ikinci kez perde açtı

ZİYAFET SOFRASI’NI HERKES İZLEMELİ “Ziyafet Sofrası” üç sarhoş ve bir hırsızın yollarının Hüdayi Dergahı’na düşmesiyle hidayete yolculuklarını kon...

ZİYAFET SOFRASI’NI HERKES İZLEMELİ

“Ziyafet Sofrası” üç sarhoş ve bir hırsızın yollarının Hüdayi Dergahı’na düşmesiyle hidayete yolculuklarını konu edinen, genellikle güldüren fakat aynı zamanda verdiği mesajlarla düşündüren günümüz gençliği için anlam yüklü bir oyun. TÜGVA Kocaeli oyunu ikinci kez ilimize getiriyor. Bundan önceki oyunu İzmit SDKM’de izleyiciyle buluşturmuş ve Gölcük’teki gibi salonda yine oturacak yer kalmamıştı. TÜGVA, herkesin rahatlıkla izleyebileceği, anlamlı ve profesyonel ekiplerin oynadığı oyunları seçerek katılımın da yüksek olmasını sağlıyor. Kuruluşundan bugüne kadar 4 farklı tiyatro oyununu dokuz kez ilimize getiren TÜGVA Kocaeli ekibi, oyunların devamının geleceği sinyalini veriyor.


ZİYAFET SOFRASI’NA İLGİ BÜYÜKTÜ

Ziyafet Sofrası’na protokolden de geniş katılım oldu. Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz, TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf Yazıcı, öğrenciler ve davetliler manevi ziyafetten nasiplerini aldı.


YAZICI: MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE SAHİP OLAN GENÇLİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf YAZICI açılış konuşmasında, “Genel Merkezi İstanbul’da olan, icat çıkarmaktan çekinmeyen, çalışma alanı dünya olan yeni nesil gençlik vakfı sloganıyla yola çıkan vakfımızın amacı, Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ahlaklı, bilgili, İslam’ı yaşayan ve yaşatan, ileri görüşlü, söz sahibi, vatanını, milletini ve bayrağını seven bireyler yetiştirmektir. Bizler de bu amaca ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz ve inşallah yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

DEĞİRMENCİ: TÜGVA’YA HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ

Ziyafet Sofrası adlı tiyatro oyununa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de davetliydi fakat il dışında olması sebebiyle programa katılamadı. Programa Gölcük Belediye Başkanı Ellibeş’in yerine Yardımcısı Levent Değirmenci katıldı. Değirmenci yaptığı teşekkür konuşmasında, “Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf Yazıcı ve yönetim kurulu üyelerine, böyle anlamlı bir oyunu ilimize getirdikleri için teşekkür ediyorum. Sizin çok güzel ve hayırlı işlere imza atacağınızı biliyorum. Her zaman faaliyetlerinizi takip ediyoruz. TÜGVA, Türkiye için, gençliğimiz için, geleceğimiz için çok önemli bir vakıf. Her zaman desteğe hazır olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

27 Aralık 2015 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR