Çalıştığı dövizciyi 6 milyon lira dolandırdı

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın sonucunda Karacan’a 5 yıl hapis cezası verildi.   Gölcük’te bulunan Balaban Döviz’in sahibi Müjda...

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın sonucunda Karacan’a 5 yıl hapis cezası verildi.

 

Gölcük’te bulunan Balaban Döviz’in sahibi Müjdat Balaban, dayısının oğlu olan ve 15 yıldır yanında çalıştırdığı Erdem Karacan hakkında görevini kötüye kullanmaktan, 2013’ün Mayıs ayında dava açtı. Dolandırıldığını söyleyen Balaban’ın iddiasına göre kasadan 6 milyon 20 bin lira habersizce alındı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın sonucunda 9 kişi yargılandı. Karacan’a da 5 yıl hapis cezası verildi.

 

“MÜVEKKİLİM SUÇSUZ”

Mahkemede sanık Erdem Karaca’nın vekilliğini Av. Erol Şahin, müşteki Müjdat Balaban’ın vekilliğini Av. Ülker Alpman ve  Kazım Özok, sanık Abdullah Zorlu’nun vekilliğini ise Av. Hamdiye Sönmezoğlu üstlendi. Duruşmada ilk sözü alan Av. Erol Şahin, “Müvekkilim suçsuzdur. Bahsi geçen 6 milyon 20 bin lira müvekkilime teslim edilmemiştir. Kendisi iş yerinde çalışan biri olarak yalnızca aracı durumundadır. Müvekkilimin 14 ayda 6.5 milyon liralık parayı Müjdat Balaban’dan habersiz cebinden aldığı iddia ediliyor. Böyle bir şey mümkün değildir” sözleri ile sanığın savunmasını yaptı.

 

“BENİM 30 SENEMİ ÇALDI”

Söz alan Müjdat Balaban, “Kendisi öz dayımın oğludur. Benim 30 senemi çaldı. Ben Erdem’e çok güvendim. Yaptığı hiçbir şeyi kontrol etmedim ancak her gün kasaya giren parayı 3 bin 5 bin eksiltmiş. Kendisinin şikayetçi olduğu o toplantıda ben dayıma yanlış olmasın diye bu konuyu aile içinde halletmek istedim. Kendisi sefa içinde yaşarken ben kredi borçlarımı bile ödeyemiyorum. Ben suçlamaları kabul etmiyorum suçsuzum ve Erdem Karacan’ın en üst sınırda cezalandırılmasını istiyorum. Benim mal varlığımla haksız kazanç sağlamıştır” ifadelerini kaydetti.


8 BERAAT 1 HAPİS KARARI ÇIKTI

Sanıkların birbirlerinden farklı suçlamalarla şikayetçi oldukları davada Erdem Karacan, güveni kötüye kullanmaktan suçlu bulunarak 5 yıl hapis cezasına çarptırılırken; basit yaralama, birden fazla kişi ile tehdit, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, hukuki alacağını tahsil etmek amacıyla yağma yapmak, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlamalarıyla yargılanan Ömer Faruk Zorlu, Abdullah Zorlu, Emirhan Balaban, Nebi Balaban, Vedat Balaban, Naip Balaban, Numan Balaban ve Egehan Balaban suçsuz bulunarak beraatlarına karar verildi. Erdem Karacan’ın 5 yıllık hapis cezası kararıyla sonuçlanan davada diğer sanıklar beraat etti.

09 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR