DOĞU MARMARA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLERİ MARKA’DA TOPLANDI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda Genel Sekreter Erkan AYAN moderatörlüğünde “Gençlik ve Spor İşbirliği Ağının Kurulması”...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda Genel Sekreter Erkan AYAN moderatörlüğünde “Gençlik ve Spor İşbirliği Ağının Kurulması” na yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer CİNTİMAR, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz METE, Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan ÇOKAN, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Ömer KÜLCÜ, Düzce Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nden uzman Gülay ERCAN, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden Şube Müdürleri Gültekin ÖRTEŞ ve Engin YAŞAR, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyesi ve İzmit Yelken Kulübü Başkanı Dr Turgay ASLAN katıldı.

Toplantıda temel olarak gençlik hizmetleri ve spor alanında Doğu Marmara Bölgesi’nde işbirliğinin geliştirilmesi, ortak projelerin hazırlanması ve son olarak da yelken sporunun da içinde yer aldığı su sporlarının geliştirilmesi üzerinde duruldu. Ayrıca toplantıda T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2012 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında ilan edilen proje teklif çağrısı değerlendirildi. Toplantıda, Bakanlıkça ilan edilen 250 Bin TL hibe tutarlı “Gençlik Projeleri Destek Programı” nın son müracaat tarihinin 21 Mayıs 2012 olması nedeniyle yapılan duyuruların yaygınlaştırılması gerektiği belirtildi ve “Gençlik Projeleri Destek Programı” na başvuruların beklendiği ifade edildi.

Yapılan toplantıda Doğu Marmara Bölgesi’nde önümüzdeki yıllarda düzenlenebilecek spor ve gençlik hizmetleri etkinliklerine ilişkin konular hakkında her il müdürlüğü görüşlerini ayrıntılı olarak belirtildi. Ayırıca, düzenlenen toplantıda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyesi ve İzmit Yelken Kulübü Başkanı Dr Tugay ASLAN yelken sporu hakkında bilgi verdi ve ortak yapılabilecek projeler tartışıldı. Birçok kararın alındığı ve ortak projelerin yapılması için kararlar alınan toplantıda İl Gençlik Spor Müdürleri personeli için MARKA tarafından proje yazma eğitimi verilmesi ve Gençlik Merkezlerinde girişimcilik seminerleri yapılması kararlaştırıldı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan AYAN : “Bakanlık Projelerinize 250 Bin TL hibe veriyor.”

Yapılan toplantı sonucunda memnuniyetlerini paylaşan İl Gençlik Spor Müdürlerine katılımlarından dolayı çok teşekkür eden Erkan AYAN, özellikle 21 Mayıs 2012 tarihinde sona eren programın %100 oranında ve 250 Bin TL hibe verdiğini hatırlatarak tüm belediye, kaymakamlık, STK spror kulübü gibi kar amacı gütmeyen kurumların yararlanabildiğinin altını çizdi ve projelerde herkese destek olduklarını hatırlattı.


18 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR