Karagöz: Metal ve makine olmadan sanayi yürümez

Komite üyesi yaklaşık 180 firma temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, “Sizler olmadan sanayi yürümez” dedi....

BÜYÜT

Komite üyesi yaklaşık 180 firma temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, “Sizler olmadan sanayi yürümez” dedi.

 

Kocaeli Ticaret Odası 8. Meslek Komitesi, endüstrinin temel taşı konumundaki metal ve makine grubunun ilimizdeki temsilcilerini kahvaltılı sektör toplantısında buluşturdu. Yaklaşık 180 firma temsilcisinin katıldığı toplantıya KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, yönetim kurulu üyeleri Zihni Yılmaz, Yusuf Ziya Uludüz, Fuat Berna, Komite Başkanı Nurdoğan Canıgeniş ve komite üyeleri ev sahipliği yaptı. Sektöre dair durum değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı, açılış konuşmalarıyla başladı.

 

“TALEP VE ÖNERİLERİNİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Yoğun ilgi dolayısıyla grubuna teşekkür eden komite başkanı Nurdoğan Canıgeniş, sözü komite üyesi de olan, yönetim kurulu üyesi Yusuf Ziya Uludüz’e bıraktı. 8. Meslek Komitesi’nin, yönetim kurulunda 2 temsilcisi olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Uludüz, “Hem meslektaşlarımızla bir araya gelelim, hem birbirimizi daha iyi tanıyalım hem de isteklerinize cevap verebilelim diye bu toplantıları organize ediyoruz. Metal ve makine grubu, yönetim kurulunda 2 üye ile temsil ediliyor. Talep ve önerileriniz, yönetim kurulumuzca çok önemseniyor” dedi.


İNDİRİMLİ TEST VE ELEKTRİK

Komite üyelerinin daha önceki toplantılarda gündeme getirdiği taleplerin hayata geçirilmesinde gelinen son noktayı da paylaşan Uludüz, “Sanayi sitesinde yada civarında kalite kontrol laboratuvarı ve kalibrasyon merkezi kurulması talep edildi. Yönetim kurulumuz, 2014 yılında TSE ile imzalanan protokol sayesinde, bütün işlem ve testlerde yüzde 20 ila 40 arasında indirim sağlandığını belirtti. Elektrik kesintileriyle ilgili çalışmalarda henüz netice alınamadı ancak, BOSEN Elektrik ile yapılan anlaşma sayesinde, 150 TL’nin üzerinde fatura ödeyen arkadaşlarımız yüzde 14’lük bir indirim hakkına sahip oluyor” ifadelerine yer verdi. Uludüz, odanın üyeleri için hayata geçirdiği; Sanafuar, KOTO Akademi, Üye Görüşme Ofisleri, e-imza gibi başlıca hizmetlerden bahsederek konuşmasını sonlandırdı.


“4 KANUNUN ÇIKMASINA VESİLE OLDUK”

Toplantının son konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkanı Karagöz, yoğun ilgi nedeniyle firma temsilcilerine teşekkür etti. “Bu katılım odanıza ve komite temsilcilerinize duyduğunuz güvenin, birlikte bir şeyler yapılabileceğinin en güzel göstergesidir” diyen Karagöz, üyelerden gelen istek ve önerileri çok önemsediklerini belirterek, “Sizden gelecek olan sorunlar ve öneriler çok önemli. Kocaeli, Türkiye’deki ithalatın yüzde 17’sini, ihracatın yüzde 13’ünü tek başına gerçekleştiriyorsa, sizin katkınız çok büyük. Kocaeli’de çok güzel bir altyapı var. Çok güzel bir teknik kadro var. Sizler o kadronun parçasısınız. Ve sizler olmadan sanayi yürümez. Kocaeli’deki ticaretin, üretimin arkasındaki görünmeyen Kahramanlar sizlersiniz. Bizler de bu kenti ve sizlerin ticaretini daha ileri taşımaya çalışacağız. Bunun için sorunlarınızı bizlere iletmenizi rica ediyorum. Siz iletin biz de gerektiğinde Ankara’ya gidip iletelim. Sadece bu yıl içerisinde 4 tane kanunun çıkmasına vesile olduk. Sizlerin bize verdiğiniz güçle yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Toplantının sonunda, talep ve öneriler masaya yatırıldı.

16 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR