Erdoğan’ın biletini kestiler

TGB üyelerinden oluşan bir grup, AKP İl binasına yürüdü. Polis barikatı önünde açıklamasını yapan grup, sembolik ABD biletini bina önüne bırakmak iste...

BÜYÜTTGB üyelerinden oluşan bir grup, AKP İl binasına yürüdü. Polis barikatı önünde açıklamasını yapan grup, sembolik ABD biletini bina önüne bırakmak istedi. Ancak polis izin vermeyince gençler bileti panzerin üzerine astı

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinden oluşan bir grup, Cumhuriyet Parkı’nda toplanarak AKP İl binasına yürüdü. Ülke gündemine oturan yolsuzluk iddiaları üzerine yapılan eylemde, yaşananları protesto eden grup üyeleri, sloganlar eşliğinde AKP binasına yürüyerek, burada basın açıklaması yaptı. Ardından bina önüne sembolik uçak bileti koymak isteyen gruba, polis izin vermedi.

‘HIRSIZ VAR!’ SLOGANLARI
Cumhuriyet Parkı’nda toplanan TGB üyeleri, burada kısa bir açıklamanın ardından sloganlar eşliğinde AKP İl binasına yürüdü. Yürüyüş boyunca sürekli slogan atan gruba polis ekipleri de eşlik etti. Bakan çocuklarının da karıştığı yolsuzluk olaylarını protesto eden TGB üyeleri sık sık “Hırsız var!” diye slogan attı.

İKTİDARA YÜRÜYORUZ
AKP İl binası önüne gelen grup, yol sonunda polis barikatı ile karşılaştı. İleri gitmekte ısrar etmeyen TGB, açıklamayı barikat önünde yaptı. Açıklamayı TGB Kocaeli adına Emre Kar okudu. Sözlerine “Son günlerde yaşanan olaylar bir gerçeği ortaya koyuyor. Türkiye’yi bölmeye çalışanlar kaybeder” diyerek başlayan Kar, Türk milletinin birleşerek iktidara yürüdüğünü söyledi.

NE AKP, NE CEMAAT
Türkiye’nin, geçtiğimiz günlerde ülkeyi yönetenler arasında çıkan kavgaya tanık olduğunu belirten Kar, “Öyle bir kavga ki, iki taraf da birbirlerinin kirli çamaşırlarını ortaya seriyor. Bakan çocuklarının ayakkabı kutularından milyonlarca lira çıkıyor, birilerinin kasetleri yayınlanıyor” dedi. İki tarafın da figüran olduğunu vurgulayan Emre Kar, “Ne AKP hükümeti, ne Fetullah cemaati. İkinizde aynı oyunun figüranlarısınız” şeklinde konuştu.

GELECEĞİMİZİ ABD
BELİRLEMEMELİ
“AKP ve F tipi örgüt birbirine vurdukça pislik saçılıyor her yere” diyen Kar, “Artık hepsine Amerika’ya tek gidiş bileti almak farz oldu” dedi. Türk milletinin geleceğinin ABD ya da NATO tarafından belirlenmemesi gerektiğine dikkat çeken Kar, “Bizler Atatürk gençliği, Türk halkı olarak bu oyunu bozarız. Türk halkı her şeyin farkında” diyerek, grup hükümeti istifaya çağırdı.

SÜRPRİZE POLİS ENGELİ
Açıklama sonunda AKP İl binası önüne sembolik Amerika bileti bırakmak isteyen gruba polis izin vermedi. Uzun süre izin çıkması için bekleyen TGB üyeleri izin verilmemesi nedeniyle bileti panzerin üzerine asarak eylemi bitirdi.

22 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR