Gölcük’e 90 Milyon TL’lik yatırım

Toplantıda, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatör Nihat Abiş, AK Parti Gölcük ilçe yöneticileri de hazır bulundu.   Toplantının açılış konuşmasını yap...

Toplantıda, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatör Nihat Abiş, AK Parti Gölcük ilçe yöneticileri de hazır bulundu.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, 2014 yılının son günlerinde Gölcük için büyük müjdeler ile kapandığını belirterek, en büyük yatırımın ise Gölcük Devlet Hastanesi’ne yapılacak olan 250 yataklı ek hizmet binası olacağını söyleyerek müjde verdi.

 

İlçe Başkanı Alp daha sonra sözü Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e vererek yapılan görüşmelerin detaylarını aktarmasının daha doğru olacağını belirtti. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş; Gölcük için yapılacak 20 proje için, 90 Milyon Liralık kaynak aktaracağını söyledi. Başkan Ellibeş, sözlerine 2015 yılının Gölcük için yatırım ve projeler yılı olacağının altını çizerek, yıl içinde yapılacak ve devam eden projeler hakkında şunları söyledi:

 

“Yaklaşık 2 yıldır yaptığımız görüşmeler ve çalışmalar neticesinde, Gölcük Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası için bütün pürüzler ortadan kalktı ve 2015 yılı Haziran ayı içerisinde temeli atılacak. Bu konuda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Yeni bina ile Devlet Hastanemiz 350 yataklı oldukça donanımlı bir bölge hastanesi haline dönüşecek. En büyük sıkıntılarımızdan birisi buydu zaten. Bu proje hükümetimiz tarafından Bakanlığın yatırım planına alındı.

 

Yine ilçemiz için büyük bir önem arz eden yeni Gölcük Adalet Sarayı’nda, bütün prosedürleri tamamlanarak Şubat ayı içinde geniş ve görkemli bir temel atma töreni ile bu projenin de yapımına başlayacağız. Yeni Adalet Sarayı ilçemizde büyük bir boşluğu tamamlayacak.

 

Bundan bir süre önce hizmete soktuğumuz Diş ve Ağız Sağlığı Merkezi 7/24 vatandaşımızın hizmetine hazır hale getirilecek ve yaklaşık 25 üniteden oluşan Diş Sağlığı Merkezi’nde ağız ve diş tedavisi başta olmak üzere diğer ünitelerinde devreye girmesi sonrasında vatandaşlara en güzel şekilde hizmet verilecektir.

 

Bilindiği gibi 2010 yılında 28 Ekim’i, 29 Ekim’e bağlayan gece ilçemiz büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya kalmış ve başta Üç Evler ve Deniz Evler olmak üzere pek çok alan Hisardere’nin taşması sonucu sel altında kalmıştı. Ama DSİ ile yaptığımız görüşmeler sonucunda derenin ıslahına başlandı ve Haziran ayı içinde tamamı bitmiş olacak. Ayrıca Hisardere üstünde bulunan ve hırsızlar tarafından çalınan köprü bizim girişimlerimiz sonucu beton ayakları tarafımızdan yapılmak üzere üzerindeki köprü de DSİ tarafından yapılarak yenilenmiş, genişlemiş haliyle hizmete girdi.

 

Şirinköy’de yapımı devam eden Gençlik Merkezi karşısında yapımı devam eden 300 öğrenci kapasiteli Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu için 14 Milyon liralık yatırım ayrıldı. Bu yurdumuz 2015-2016 eğitim dönemine yetişecek. Gençlik Merkezi ise Şubat ayı içinde hizmete girecek. Ayrıca Şirinköy eski Hayvan Pazarı’nın batı tarafındaki alanda Kız Yetiştirme Yurdu adı altında 4 Milyon 700 Bin Liralık yatırımla Sevgi evleri yapılacak. Bu da 2015 yılı içinde tamamlanacak”

 

Başkan Ellibeş’in diğer yatırım ve projeleri olarak; yeni açılan İŞKUR hizmet binası, Topçular Mahallesindeki Turgut Özel İlköğretim Okulu, Gölcük Fen Lisesi Pansiyon projesi, Yaşam Sevinci Özel Eğitim Kurumu’nun 7 Milyonluk bütçe ile yenilenmesi gibi projeler.

Başkan Ellibeş; Hükümetin Gölcük’e çok özel bir ilgi duyduğunu ifade ederek, 20 proje için 2015 yılında Gölcük’e 90 Milyon Liralık kaynak aktarılacağını söyledi.

 

Başkan Ellibeş, konuşmasının son bölümünü Gölcük’ün geleceğini şekillendirecek olan Kentsel Dönüşüm Projesine ayırdı. Başkan Ellibeş, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin biraz sıkıntılı bir süreç olacağına dikkat çekerek, Cefa çekilmeden sefa sürülmez dedi.

 

Başkan Ellibeş ayrıca, “Kentsel Dönüşümü 3 ayaklı değerlendiriyoruz. Birincisi Deniz Evler, ikincisi Sanayi Çarşısı, üçüncüsü ve en önemlisi Çarşı Merkezi’nde yapacağımız 40 Dönümlük alan. Bu 40 dönümlük alanda özellikle esnaflarımızı mağdur etmeden bir çalışma içine gireceğiz. Onlarda bizim gibi biraz sıkıntı çekecekler. Ama bütün sıkıntılarımızı Gölcük halkı ile birlikte aşacağız. Bu çalışmalarımızın takibini hep birlikte yapacağız, bizlere bu yolda AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp ve İlçe yönetimi de destek verecek” dedi.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR