Ceyhan: Bu seçimler yeni anayasanın seçimidir

"TEK DERTLERİ ERDOĞAN’IN GİTMESİ" AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri ile kahvaltıda bir araya geldi...

BÜYÜT

"TEK DERTLERİ ERDOĞAN’IN GİTMESİ"

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Antikkapı Restoran’da düzenlenen programda konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, genel gündemle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan konuşmasında önümüzde 7 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak, “Bu seçimler sadece AK Parti iktidar olsun, milletvekili adayları kazansın milletvekili olsun seçimi değildir. Bu seçimler bir duruşun bir kararlılığın ve yeni anayasa ve yeni Türkiye’nin seçimidir” dedi.

 

"YAPACAKLARIMIZIN DAHA ORTASINA BİLE GELMEDİK"

Seçimlere 45 kısa bir süre kala aynı senaryoların tekrardan oynamaya başladığını söyleyen Ceyhan, “Muhalefettin her biri başka şeyler söylüyormuş gibi gözükse de, her biri başka bir şey yapıyormuş gibi gözükse de her birinin tek derdi ülke’nin başındaki Cumhurbaşkanı Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesidir. Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde her birimiz çetin ve zorlu mücadeleler verdik ve bunu birlikte yaptık her birinize ülkenin refahı ve istikrarı için göstermiş olduğunuz mücadelen dolayı teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar ve başarılar bizleri rehavete sürüklemesin, yapacaklarımızın daha ortasına bile gelmedik” dedi.

 

"İKİ SEÇENEĞİMİZ VAR"

CHP’nin seçim beyannamesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, “Her önüne gelene bir şey vereceğim demekle beyanname olmuyor, ekonomik boyutta yapılamayacak vaatler ortadadır. Bu millet iki anahtarları 500 günde ekonomiyi düzelteceğim söylemlerini iyi hatırlar. Beyannamelerinde kesintisiz eğitiminden diyanet işleri başkanlığının kaldırılacağından ve din derslerinin kaldırılacağından bahsediliyor, bu da şu demek oluyor ellerine fırsat geçse 13 yıllık milletin kazanımlarını ortadan kaldırmak için 13 ay beklemeyecekler, bunları görerek aynı ciddiyet ve inançla gayret etmemiz gerek. Önümüzde iki seçenek var ya yine iktidar olacağız aynı anayasa ile kendimizi tekrar edeceğiz, ya da anayasa değişikliği için gerekli milletvekili sayısına ulaşarak yeni Türkiye’yi inşa edeceğiz” dedi.

24 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR