Rize heyeti özel liseye hayran kaldı

Rize il protokolü, kentler arası sosyal yakınlığı ve ekonomik işbirliğini artırmak üzere Kocaeli Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde ilimize geldi. Rize...

Rize il protokolü, kentler arası sosyal yakınlığı ve ekonomik işbirliğini artırmak üzere Kocaeli Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde ilimize geldi. Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofuluoğlu, RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve işadamları heyette bulundu.

 

ÖZEL ANLAR YAŞANDI

İlimizde protokol ziyaretlerinde bulunan heyet daha sonra Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. KOTO Başkanı Murat Özdağ ve okul müdürü Özcan Bedel, okulun örnek uygulamaları ile ilgili heyete bilgiler verdi. Başkan Özdağ, “Endüstriyel otomasyon teknolojileri, makine teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarımı alanlarında eğitim verecek olan okulumuzda hedefimizi nitelikli ara eleman sorununun çözümüne katkı sunmakla sınırlandırmıyoruz. Burada, özlemle bahsettiğimiz ahilik kültürünü canlandıracak uygulamalar yürüyoruz. Okulumuzda zil çalmıyor, kantin var, kantinci bulundurmuyoruz. Öğrencilerimiz saatine bakıp dersine giriyor, kantinden aldığı ürünün parasını kasaya bırakıyor” dedi.

 

‘VALİ YAZICI’DAN NASİHAT BAŞKAN KASAP’TAN KİTAP’

Okul müdürü Özcan Bedel ise öğrencilere borç alıp-verme kültürünü etik değerler çerçevesinde aşılamayı amaçlayan KOTOBank projesini anlattı. Rize Valisi Ersin Yazıcı da, okulun örnek uygulamalarından çok etkilendiğini belirterek, “Bu lise her yönüyle Türkiye’ye örnek olacak bir proje. Çalışma nedeniyle KOTO’yu, örnek uygulamaları öğrencilere aşılayan okul idaresini ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. Vali Yazıcı, Rize’de başlattıkları okuma kampanyasını öğrencilere de nasihat ederken, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap kitapları ise kitapları Rize Belediyesi’nin hediye edeceğini müjdeledi.

01 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR