Altunyuva: İktidar olamazsak sorumlusu biziz

Toplantıda konuşan il başkanı Altunyuva, “Güzel bir ortam var. Şayet iktidar olamazsak tek sorumlu biziz demektir” dedi.   Cumhuriyet Halk Partisi’n...

Toplantıda konuşan il başkanı Altunyuva, “Güzel bir ortam var. Şayet iktidar olamazsak tek sorumlu biziz demektir” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) milletvekili adayı olmak için görevinden istifa eden eski il başkanı Yalçın Kuşkan’ın 11 kişilik listede yer alamaması kent gündeminde geniş yer bulmuş, kimi kesimler bu durumu eleştirirken kimileri de yerinde olduğunu ifade etmişti. CHP bu tartışmalara son vermek ve birlikteliği göstermek için dün Luxor Garden Hotel’de kahvaltılı toplantı gerçekleştirdi. Adaylar ile listeye giren isimlerin katıldığı programda konuşan CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Birlik ve beraberlik için amacımız listeye giremeyen adaylara, bize yakışan bir tavır sergiledikleri için teşekkür etmekti” dedi.

 

17 ADAY ADAYI KATILMADI

Milletvekili adaylarının tam kadro katılım gösterdiği ‘Birlik ve Beraberlik Toplantısı’na listeye giremeyen aday adaylarından Saadettin Acar, Beyhan Korkmaz, Kadri Veziroğlu, Ufuk Saka, Ender Salmankurt, Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, Ömer Ekşi, Semra Başlak, Fatma Gediksiz, Süleyman Şen, Ünal Karahasanoğlu ve Müzeyyen Topçu Tan’ın da destek verdiği görüldü. İl başkanı Cihat Altunyuva programa katılmayan aday adaylarının mazeret bildirdiklerini söyledi.

 

ALTUNYUVA TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantının açılışında konuşan il başkanı Altunyuva, aday adaylarının listeler açıklanana kadar alanlarda çalıştıklarını belirterek, “Partimize yakışır bir tavır sergilediler. 11 kişi listeye girdi. Birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmalarından dolayı tüm dostlara teşekkür ekmek istiyorum. Biz aday adayı arkadaşlarımızı göreve davet etmiyoruz, çünkü onlar yine partimiz için çalışacaktır. Zaten birçoğu listenin oluşmasından sonra yaptıkları açıklamalarda milletvekili adayı gibi çalışacaklarını açıkladı” ifadelerini kullandı.

 

“OLUMLU TEPKİ ALDIK”

Bugüne kadar yapılan seçim çalışmalarının nasıl devam ettireceklerini toplantıda konuşacaklarını söyleyen Altunyuva, “Görüşler alınacak, programlar belirlenecek. Pazar günü ilçe başkanlarımızla teknik toplantı yapacağız. Bu listenin kentimizde yarattığı sinerjiyi bir üst aşamaya taşıyarak partimizin iktidar yürüyüşüne kentimizden destek olacağız. Hedeflerimizin üzerine çıkacağız” şeklinde konuştu. Aday listesi ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Altunyuva, bu konuda çok olumlu tepkiler aldığını belirtti.

 

“İKTİDAR OLAMAZSAK SORUMLUSU BİZİZ”

Altunyuva, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Olumlu bir liste hazırlanmış. Artık iş bize düşüyor. 7 Haziran’a kadar tüm seçmene ulaşarak projelerimizi paylaşacağız. Bu seçimlerde çok fazla umutlandık. AKP’nin yıkılışını her fırsatta söylüyordum. Buna daha fazla inanmaya başladık. Eğer 7 Haziran’da iktidar olamazsak, biz eksik çalışmışız demektir. O yüzden tüm benliğimizle elimizi değil vücudumuzu taşın altına koyacağız. Tüm örgütlerimizle sağlıklı planlamalar yaparak süreci başarıyla yürüteceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

“SÜREÇ OLGUN GEÇTİ”

Altunyuva, konuşmasının sonunda ise bugün İstanbul Kartal’da yapılacak olan ‘Milletçe Alkışlıyoruz Mitingi’ne Kocaeli ve ilçeleri olarak katılım göstereceklerini, her ilçeden kalkan araçlarla mitinge katılacaklarını söyledi. Altunyuva’nın ardından konuşan milletvekili ve ikinci sıra adayı Haydar Akar ise, olgun bir süreç geçirdiklerini belirterek, tüm aday adaylarına teşekkür etti.

 

“HEDEF 5 MİLLETVEKİLİ”

Aday adaylarının kendilerini CHP’ye yakışır şekilde ifade ettiğini söyleyerek, “Güzel bir süreç yaşadık. Kimse kimsenin üzerine basarak, eksikleri ortaya koyarak kendini ifade etmedi. Herkes en iyisini yapmak için sahaya çıktı. 40 aday vardı, hepsi de 11’i hak eden isimlerdi. Biz 11 kişi ile değil, 40 arkadaşımızla yola devam etmek istiyoruz. Herkesin genel başkanı gibi, milletvekili gibi, aday gibi çalışmaya ihtiyacı var. Hedefimiz en az 5 milletvekili” ifadelerini kullandı. Hilal GÜDÜCÜ

10 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

altin soz - altinyuvami yoksa ALTINRUYA mi anlayamadik

CHP ye akli basinda biri gelmeyecekmi hala

HURSIT te boyle konusurdu.Listeye b'le giremedi

Yanıtla . 0Beğen 10 Nisan 17:16
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR