Can: AKP’ye oy vermek haramdır

BTP Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can; “Haziran seçimleri milletimizin hak ile batıl tercihini yapma zamanıdır. Şu ana kadar AKP’nin icraatlarını gördü...

BTP Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can; “Haziran seçimleri milletimizin hak ile batıl tercihini yapma zamanıdır. Şu ana kadar AKP’nin icraatlarını gördük milletimizin önüne koyduk artık millet tercihini yapacak. AKP’ye oy vermek haramdır” dedi.

 

Konuşmasına devam eden Can: “Bugün Libya’da, Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta akan Müslüman kanına, fitne ve kaosa, batı güçleri ile ittifak ederek dahil olanların yatacak yeri yok. Allah’ın indinde hesapları çetindir. Onlara yarım kelime de olsa destek verenlerin de akıbeti aynıdır…

 

Peygamberimiz (S.A.V), bir Müslüman’ın haksız yere öldürülmesine yarım kelime dahi olsa destek verenin, yarın mahşer gününde alnında ‘Allah’ın rahmetinden nasibi yoktur’ yazılı olduğu halde getirileceğini beyan ediyor.

Diğer taraftan helali haram, haramı helal kılanların hükmü dinen belliyken İslamcı geçinerek yönetime talip olanların işlediği cürümleri alkışlayanların da, destekleyenlerin de vay haline…

Camiler kışlamız, minareler süngümüz olacak diyerek yola çıkan AKP hükümeti, İslam tarihinde örneği görülmemiş yanlışları hayata geçirdi.

AKP’nin on iki yıllık karnesinde ne dış politika, ne terör, ne ekonomi aslında en büyük facia inancımız üzerinde yapıldı” dedi.

“AKP’nin İslam dinine yönelik tahribatları, hiçbir sol iktidar tarafından dahi hayata geçirilmemiş, buna cesaret dahi edilmemiştir” diyen Muharrem Can,  AKP iktidarı döneminde yapılan icraatları şu şekilde sıraladı:

“* AB mevzuatına uygun Türk Gıda Kodeksi’nde, domuz eti satılabilir kasaplık et olmuş, satışı serbest bırakılmıştır. 
* Din dersi kitaplarından Kelime-i Tevhid’in ikinci kısmı olan “Muhammedün Resulullah” çıkarılmıştır. 
* İçişleri Bakanlığı’nın 2006 yılındaki 2227 sayılı kararı ile nüfus kâğıtlarından ‘dini İslam’ ibaresi kaldırılmıştır. 
* İmar Kanunu’nda yapılan değişiklikle “cami” ifadesi “ibadethane” olarak değiştirilmiştir. Bundan sonra mahalle aralarında 70 bin kilise evi açılmıştır. 
* Erdoğan, 2002 seçimi öncesi Of’ta, “Türkiye’de 30’a yakın etnik grup ve 4 hak din vardır” demiştir. 
* Bu hükümet, Urfa’da Halilürrahman’ın karşısında dinler bahçesini, 2004 senesinde Antalya’da başka bir dinler bahçesini açmıştır. 
* Cumhurbaşkanı, bismillah diyerek kilise kurdelesi kesmiştir. 
* AKP döneminde 2005’de yapılan TCK değişikliği ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır. 
* Kur’an kursu yıkılırken, Van Akdamar Kilisesi 4 milyon TL para harcanarak onarılmış ve ayine açılmıştır, 
*15 Ağustos 2010-2011-2012 tarihlerinde Trabzon Sümela Manastırı’nda ayin gerçekleşmiş; 19 Eylül 2010-11 Eylül 2011 ve 9 Eylül 2012’de Van Akdamar’da ayin yapılmıştır. İzmir’in Çeşme beldesinde Pazaryeri kilisesinde, Diyarbakır Surp Giragos Ortadoks kilisesinde ayin yapılmıştır. 
* İlk defa bu hükümet döneminde camiler kiliseye çevrilmiştir… 
* Peygamberimize “Muhammed kılıçla din yaymaktan başka ne yapmıştır” diyen Papa 16. Benedik’i, Erdoğan uçağın merdivenlerinde karşılamıştır. 
* İslam dininde yasak olmasına rağmen, 2004 senesinde din dersi kitaplarına Hz. Peygamberimiz’in minyatür resimleri konulmuştur. 
* AKP döneminde “Allah katında tek din İslam’dır” ayeti, AB ve ABD’den gelen tepkiler nedeniyle Cuma hutbelerinde yasaklanmıştır. 
* 24 Eylül 2008’de, AKP hükümetinin Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatipler’de dinler tarihi dersine Hıristiyan rahip ve hahamların davet edilmesini ve gençlere ders vermesini istemiştir.
BTP’nin sivil asker, Devlet millet kaynaşmasını sağlayacağını söyleyen Can, sosyal devlet projeleri vaad değil, MEM’in gereği olan ekonomi kurallarıdır. Sistemin sağlıklı işleyebilmesi için bu projeler olmazsa olmazdır”

Can, “Milletimiz artık sürünmekten kurtulmak, dünyada MEM’i uygulayan ülkelerin halkları gibi huzurlu olmak istiyorlarsa bu seçimlerde Prof. Dr. Haydar Baş Bey’e ve Bağımsız Türkiye Partisi’ne (BTP) oy vermelidir” dedi.

22 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR