Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu gerçekleşti

20 Mayıs 2013'te yaşamını yitiren Taner Yelkenci anısına düzenlenen Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu'nun üçüncüsü 21 Mayıs tarihinde Mimarlar Odası...

BÜYÜT

20 Mayıs 2013'te yaşamını yitiren Taner Yelkenci anısına düzenlenen Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu'nun üçüncüsü 21 Mayıs tarihinde Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Taş Bina'da başladı. Kocaeli Kültür Kolektifi Derneği, Kampfplatz Dergisi, Eğitim-Sen ve Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğin ilk günü Devlet ve Hukuk Teorisi atölyelerine ayrıldı.

 

Moderatörlüğünü Ebubekir Aykut'un yaptığı Devlet Teorisi atölyesi Ayşegül Kars Kaynar, Demet Şahende Dinler, Çağrı Çarıkçı, Ersin Vedat Elgür, İsmail Doğa Karatepe ve Yücel Demirer'in "Neo-liberal çağda devletin “özelleş(tiril)miş” ideolojik aygıtları nasıl çalışır ve ne yapar?" sorusuna odaklanan sunumlarıyla sürdü. Marksist hukukun olanaklı olup olmadığına odaklanan Hukuk Teorisi atölyesi ise Bora Erdağının moderatörlüğünde Yasemin Özdek, Barkın Asal, Mustafa Bayram Mısır ve Onur Karahanoğulları'nın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Kamusal bilgi üretiminin önünü açmak amacıyla düzenlenen sempozyum Cuma günü Devlet Teorisi, Hukuk Teorisi, Türkiye'de Hukukun ve Devletin Gündemi; Cumartesi günü ise Dünyada Hukukun ve Devletin Gündemi Paneli, Şimdi ve Burada Ne Oluyor? ve Ne Yapmalı? Arayışlar, Ütopyalar, Alternatifler başlıklı panellerle devam edecek, sempozyumun Dünya ve Türkiye deneyimleri bağlamında değerlendirilmesi ve gelecek sempozyumların formuna dair önerilerin tartışılması ile son bulacak.

22 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR