TBMM’de Şeker’in gündeminde su vardı

AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz...

BÜYÜT

AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz alarak “Küresel Isınma Sonucu Yetersiz Su Kaynakları ve Gri Su Kullanımının Teşviki” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

PROJELERİ ANLATTI

Kocaeli’de İSU Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarından övgü ile söz eden milletvekili Şeker, kurumun yaptığı çalışmalar ve aldığı önlemler sayesinde kurak geçen 2013 ve 2014 yıllarını sorunsuz şekilde atlattığını dile getirdi. Şeker, “Sapanca’ya çekilen hat ve Kandıra’ya yapılan Namazgah Barajı’nın önemi şimdi çok daha iyi anlaşıldı” dedi.

 

YALOVA’YA DESTEK

Yalova’daki su sorununa Kocaeli’nin destek olduğunu dile getiren Şeker, Sapanca Gölü’ndeki su seviyesinin 31,17 metreye yükseldiğini, bu artışın sürdüğünü, arzu edilen 32,18 seviyesine de en kısa zamanda ulaşılmasının beklendiğini belirtti. Şeker konuşmasının devamında ise ilimizde kullanımı giderek yaygınlaşan gri sunun önemine değindi.

 

BÜYÜKŞEHİR’İ KUTLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı “Geri Kazanım Suyu-GRİ SU” proje ile yeniden arıtılmış atık suları, park bahçe sulamalarında ve sanayi tesislerinde kullanıldığını dile getiren Şeker, “Bugüne kadar Sapanca Gölü’nden su kullanan TÜPRAŞ, gri suya döndü. Büyükşehir’in bu çalışmaları yurtdışından da ilgi gördü. Büyükşehir ve İSU Genel Müdürlüğü yetkililerini çalışmaları dolayısıyla kutluyorum” dedi.

 

İSU FİNALE KALDI

Şeker ayrıca İSU Genel Müdürlüğü’nün kentteki su kayıp kaçak oranını yüzde 70’ten yützde 30’a düşürdüğünü söyledi. Başarılı çalışmaların dikkat çektiğini kaydeden Şeker, “TÜSİAD ve TBV tarafından her yıl düzenlenen proje yarışmalarında geçen yıl Mobil Arıza Takip Sistemi ile birincilik olan İSU, bu yılda İçmesuyu Kanalizasyon ve Altyapı Bilgi Sistemi (İKABİS) Projesi ile finale kaldı” dedi.

15 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR