Ulus Pazarı yeniden açıldı

Yaklaşık 13 yıl önce Kartepe’de kurulan ve zaman içerisinde çeşitli nedenler dolayı Uzunçiftlik ve Köseköy’de hizmet veren Ulus Pazarı yeniden açıldı...

Yaklaşık 13 yıl önce Kartepe’de kurulan ve zaman içerisinde çeşitli nedenler dolayı Uzunçiftlik ve Köseköy’de hizmet veren Ulus Pazarı yeniden açıldı. Uzunçiftlik’te kurulan pazarda esnaf tezgah açtı. Semt sakinleri ve pazarcı esnafı pazarın yeniden kurulmasından dolayı memnun olduklarını belirtti. Bölgedeki vatandaşların başvurusu üzerine Kocaeli 2. İdare Mahkemesi tarafından verilen karar doğrultusunda, Danıştay tarafından da onanan kararla Ulus Pazarı kapatılmıştı. Karar pazarcılar ve bölge halkında şok etkisi yaratmıştı.

 

MAHKEME KARAR VERDİ

Pazarın kapatılması kararı, Kartepe Belediyesi zabıta görevlileri tarafından pazarcılara tebliğ edilmişti. Pazarın kapatılması için mahkemeye başvuran semt sakini bir vatandaş Ulus Pazarı’nın kurulduğu alanın imar planında rekreasyon alanı olarak gözüktüğünü ileri sürmüştü. Toplamda 202 esnafın tezgah açtığı pazar için mahkemeye son kararını verdi.


SEVİNÇLE KARŞILANDI

Mahkemenin pazarın yeniden kurulmasına yönelik verdiği karar pazarcı esnafı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Ulus Pazarı esnaflarından Adnan Kulakçı, birçok insanın ekmek parası kazandığı pazarın yeniden açılmasının memnuniyet verdiğini belirterek, “Müşterilerimiz ısrarla pazarın ne zaman açılacağını soruyordu. Burası Pazar alanı için çok iyi bir yer. Pazarımızın yeniden açılmasından dolayı çok memnunuz” diye konuştu.

19 Nisan 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ordu lu - yazık Ahmet serim açılmasın diye çok uğraştı ama olmadı.

Yanıtla . 0Beğen 19 Nisan 15:28
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR