KONU MANKENİ DEĞİL İL BAŞKANI SEÇİLECEK

Derince ilçe teşkilatı ve delegelere seslenen MHP İl Başkan Adayı Aydın Ünlü, isim vermeden İl Başkanı Celalettin Yaylak’ı işaret ederek, “Yeni il baş...

BÜYÜT

Derince ilçe teşkilatı ve delegelere seslenen MHP İl Başkan Adayı Aydın Ünlü, isim vermeden İl Başkanı Celalettin Yaylak’ı işaret ederek, “Yeni il başkanı ilde olanlara Ankara’ya rapor etmeyecek. Delege, konu mankeni değil çalışan başkan seçecek” dedi

3 Haziran’da yapılacak MHP il kongresi öncesinde teşkilatla sürekli bir araya gelen ve projelerini anlatan İzmit İlçe eski Başkanı ve İl Başkan Adayı Aydın Ünlü, önceki akşam Derince ilçe teşkilatına gitti. Derince’de ilçe teşkilat yönetimi ve delegelerle bir araya gelen Ünlü, projelerini, hedef ve amaçlarını anlattı. Ünlü’nün katıldığı toplantıya Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen ve partililer katıldı.

RAPOR ETMEYECEK
İzmit İlçe eski Başkanı Sait Yıldırım’ın da katıldığı toplantıda TP İzmit Eski Başkanı Faruk Bostan, MHP’li Bünyamin Akman ve Aydın Ünlü’nün eşi Benal Ünlü de hazır bulundu. Partililerle önce akşam yemeği yiyen İl Başkan Adayı Ünlü, ardından yaptığı konuşmada il yönetimi ve İl Başkanı Celalettin Yaylak hakkında ağır eleştirilerde bulundu. Ünlü, “Kongrede seçilecek il başkanı, ilde olanları Ankara’ya rapor etmeyecek” dedi.

BÜYÜK MAKAM
Hedeflerini açıklayan Ünlü, daha önce 10 bin üye ve 50 bin oy sözü verdiklerini ve ilk gün 5 bin üye 25 bin oya ulaştıklarına dikkat çekti. Tek başına iktidar olan partinin belediye başkanı ile baş ettiklerini ifade eden Ünlü, “İl başkanlığı makamı çok büyük bir makam. Eğer o makam doğru kullanılırsa çok şey başarılır. Biz cesurca davranmak, çok çalışma için geliyoruz” açıklamalarında bulundu.

EN YAKIN DERİNCE
İl başkanlığını vekilliğe giden bir yol olarak görmediğine vurgu yapan Aydın Ünlü, “Vekil adaylarını da, MYK adaylarını da kucaklayacağım” dedi. Siyasetin proje işi olduğunu ve projelerle geldiklerini belirten Ünlü, “Kocaeli’nde belediye almaya en yakın ilçe Derince. Geçen seçimlerde de belediyeyi kıl payı ile kaçırdık. Teşkilatın var olduğunu Derince’ye ve Kocaeli’ne göstereceğiz” şeklinde konuştu.

RAPOR EDİLMEYECEK
Teşkilat içinde kavganın olmadığı ve teşkilatın kol kola girdiği zaman insanların MHP’ye kendiliğinden oy vereceğine dikkat çeken başkan adayı Ünlü, “Parti içi harcadığımız enerjiyi sokakta harcasaydık bugün tek başımıza iktidardık. Ama bundan sonra MHP’nin gücünü herkes bilecek. Herkes MHP’ye saygı gösterecek. Kocaeli delegesi konu mankeni seçmeyecek. Çalışan, uğraşan, partisine sahip çıkan il başkanını seçecek. İl başkanı da, ilde olan olayları Ankara’ya rapor etmeyecek. Sandık sistemini de kuracağız” dedi.

CİVELEK’E ELEŞTİRİ
MHP Kocaeli’nde CHP’nin önüne geçecek. Ankara’dan gelen payla 12 ilçeye destek vereceğiz” diye konuştu. Toplantının sonunda AKP İl Başkanı Civelek’in, “Kongre günü 5 bin kişilik yere 15 bin kişi yığacağım” sözlerini eleştiren Ünlü, “Bu, insanlara verilen değeri gösteriyor” dedi.

24 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR