MMO ve KOÜ’den işbirliği protokolü

Kaynak teknolojileri alanında dünyada yaşanan gelişmelerin izlenebilmesi ve ülke sanayisine kazandırılması amacıyla kaynakçı eğitimi ve sınavlarının...

Kaynak teknolojileri alanında dünyada yaşanan gelişmelerin izlenebilmesi ve ülke sanayisine kazandırılması amacıyla kaynakçı eğitimi ve sınavlarının yapılabilmesi için Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ile Kocaeli Üniversitesi Nuh Çimento Meslek Yüksek Okulu arasında işbirliği prokotolü imzalandı.

 

PROTOKOL İÇERİĞİ

Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksek Okulu binasında yapılan basın toplantısına MMO Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural’ın yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcıları Ali Demirci, Ahmet Çalışkan, Müdür Yardımcısı Serkan Aktaş, TMMOB yöneticilerinden İlbayi Kılavuz, Fahri Aloğlu, Mahmut Köse ve TMMOB Şube Müdürü Gültekin Keskin katılım gösterdi. Bir yıl boyunca geçerli olacak olan protokol dahilinde piyasada bulunan kaynakçılara kaynak eğitimleri verilecek. Toplam üç gün sürecek olan eğitimlerden ilerleyen yıllarda lisans ve master bölümü öğrencileri de talep doğrultusunda istifade edebilecek.

 

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM

İmzalanan protokolle ilgi bilgi veren MMO Başkanı Ünal Özmural, “Odamız ile KOÜ Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO arasında protokol imzalandı. Okulun Kaynak Teknolojisi Laboratuvarı’nın kullanımı ve bölümün öğretim görevlilerinin desteğini kapsayan iş birliği neticesinde uluslararası standartlar gözetilerek hem teorik hem de pratik açıdan eğitimler verilecek. Bu eğitimlerin sanayinin ihtiyaçlarına ve teknolojiye ışık tutacak şekilde devam etmesini hedefliyoruz” dedi.

13 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR